Lukašenko doporučil lidem v Bělorusku, aby brambory jedli nejvýše dvakrát týdně
16.06.2025 | ČTK
Běloruský autoritářský vůdce Alexandr Lukašenko doporučil lidem ve své zemi, aby brambory jedli jednou, nejvýše dvakrát týdně. Zatímco on svůj tip odůvodnil prospěšností pro štíhlou linii, litevská a polská média upozorňují, že může souviset s nedostatkem brambor v Bělorusku.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Potravinářství
- Vědci vyvinuli novou metodu detekce mikroplastů v zemědělské produkci (08.06.2026)
- V zámeckém pivovaru v Jindřichově Hradci se znovu začalo vařit pivo, nese název Jindra (08.06.2026)
- Evropskou soutěž vlašáků ovládla vína z Mikulovska. Která vinařství uspěla? (08.06.2026)
- Špagety s cukrem a kečupem z banánů? Na Filipínách je zbožňují miliony lidí (08.06.2026)
- Okamura znovu straší Bruselem. Tentokrát jde o pivo (08.06.2026)
- Světové ceny potravin v květnu mírně klesly, dražší jsou obiloviny a cukr (08.06.2026)
- Výrobce sušenek Mondelez uvedl v Opavě do provozu linku za 1,3 miliardy korun (08.06.2026)
- Mlékárně Hollandia loni vzrostl čistý obrat o 114 milionů na 1,28 miliardy korun (05.06.2026)
- O vinici v Hněvkovicích, jednu z mála na Vysočině, pečuje neurolog Stránský (05.06.2026)
- Výdejny potravinové pomoci budou v Česku dále fungovat do konce roku 2028 (05.06.2026)

Tweet



