Souhrn událostí předchozího dne – 6. 8. 2003

SVS zrušila omezení na dovoz drůbeže a ptáků z Nizozemska

Státní veterinární správa zrušila veškerá omezení na dovoz a tranzit drůbeže a ptáků včetně násadových vajec z Nizozemska. Nákaza ptačí chřipky v této zemi totiž byla zdolána, řekl dnes mluvčí SVS Josef Duben. Jako zvládnutou posoudila nákazu v Nizozemsku i Evropská komise.

Ochrana chmele se bude po vstupu do EU řídit hlavně předpisy unie

Ochrana chmele se bude po vstupu Česka do Evropské unie řídit hlavně evropskými předpisy. Vláda dnes schválila návrh novely zákona o ochraně chmele, která připravuje právní úpravu v této oblasti pro období po začlenění ČR do EU. Návrh upravuje jen to, co evropské právo nereguluje. Novináře o tom informoval Jindřich Marek z tiskového odboru kabinetu.

Prodej komodit přes Plodinovou burzu přesáhl miliardu korun

Celkem 343.490 tun zemědělských komodit za více než 1,067 miliardy korun činil prodej na Plodinové burze v Brně (PBB) za období od 1. července 2002 do 30. června 2003. Jednalo se o paritu DDP při úhradě dopravy prodejcem. Podstatná část 342.000 tun byla zobchodována loni za druhé pololetí.

Největší producent vajec na Plzeňsku dnes zvýšil ceny

Největší producent vajec na Plzeňsku, Drůbežárna Š+L, zvýšila dnes cenu vajec. Velkoobchodům tak nyní prodává balený kus vejce první jakosti za 1,80 koruny, což je o 20 haléřů více, a pro malé prodejce se cena zvýšila o pětihaléř na 2,05 koruny.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete v rubrice Úplné zpravodajství.

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info