Stanovisko Curkovaru Vrdy s.r.o. k rozdělení rezervy cukru
23.07.2003 | Agris
Cukrovar Vrdy s.r.o. tímto vyslovuje hluboké politování nad procesem a výsledkem rozhodnutí Státního zemědělského intervenčního fondu (Fond) o rozdělení rezervy cukru.
Fond dne 17.7.2003 na svých internetových stránkách oznámil, že rozhodl o přidělení kvóty cukru z rezervy podle nařízení č. 114/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů a oznámil výši kvóty přidělené sedmi z osmi producentů cukru.
Fond těmto sedmi producentům rozdělil celou rezervu ve výši 39.862 tun cukru, žádnou část nenechal k dalšímu rozdělení. Učinil tak přesto, že evidoval naši žádost o rezervu, o níž formálně rozhodl až posléze - zamítnutím. Prakticky však bylo rozhodnuto již předem, neboť rezerva v okamžiku rozhodování o naší žádosti byla již prázdná. Fond tak ani nemohl rozhodnout jinak, než naši žádost zamítnout. Formálně však nalezl jiné „vhodné“ důvody, než že v rezervě k rozdělení nic nezbývá.
Jediný producent, který kvótu z rezervy nedostal, jsme tak my - Cukrovar Vrdy, s.r.o.
Škoda, že se pro nás nenašlo alespoň 1000 tun - z bezmála 40.000.
Po letošním rozdělení základní části národní produkční kvóty, které bylo nanejvýš spravedlivé, jsme doufali a věřili, že oproti předchozím dvěma dělením produkčních kvót se již postupuje podle regulí, čestně a spravedlivě vůči všem producentům. Doufali jsme však marně - při rozdělování rezervy došlo - podle našeho názoru - k odklonu od původního správného směřování.
Cukrovar Vrdy, s.r.o. se proto rozhodnutími nyní vydanými cítí poškozen. Jsme přesvědčeni, že Fond při rozhodování udělal mnoho chyb a rozhodnutí tak jsou vadná.
Fond nás bohužel znovu nutí, abychom se opět pustili do boje a bojovali čestně tak dlouho, tak odhodlaně, tak silně a tak dobře, dokud nebude spravedlnosti učiněno zadost.
Věříme, že se nám podaří tohoto výsledku v právním státě nakonec dosáhnout.
Další články v kategorii Potravinářství
- Rybářství Třeboň zahájilo provoz automatu na čerstvé ryby v Třeboni (28.03.2026)
- SOCR: Obchodníci pokryjí velikonoční poptávku po vejcích i přes přestavby chovů (27.03.2026)
- Vegetariáni tlačí na vládu. Na pole i do škol chtějí více hrachu a bobů (27.03.2026)
- Varování spotřebitelům: zjištění počátečního mléka Nutrilon PRO futura s toxinem cereulid (27.03.2026)
- Dubajské čokoládě odzvonilo. Je tu nový hit, teď frčí žvýkací kuličky (27.03.2026)
- Svaz pekařů: Kvůli válce na Blízkém východě zdraží některé velikonoční pečivo (27.03.2026)
- Heineken sníží objem piva uvařeného ve Velkém Březně nedaleko Ústí nad Labem (26.03.2026)
- Zajíček na obalu zdraží čokoládu i o 80 korun na kilogram (26.03.2026)
- Ultrazpracované potraviny poškozují plodnost, naznačuje výzkum (26.03.2026)
- Odborníci: Válka na Blízkém východě se časem projeví i v nárůstu cen potravin (26.03.2026)

Tweet



