Stock Plzeň směřuje na polský trh
14.08.2001 | Hospodářské noviny
Akcionáři likérky mají schválit akvizici 27. srpna
Akcionáři společnosti Stock Plzeň, největší české likérky patřící do nadnárodního potravinářského holdingu Eckes, budou 27. srpna schvalovat podnikatelský záměr o získání kapitálových účastí v Polsku. Ten se má uskutečnit v rámci probíhajícího privatizačního procesu polského lihovarnického průmyslu. »Chceme se dostat na polský trh,« uvedl důvod téměř jisté akvizice Eckesu v Polsku generální ředitel Stocku Miroslav Petrášek.
Eckes má zájem o vstup do třetí největší polské likérky - Polmos Zielona Góra. Holding proto prostřednictvím Stock Plzeň utvořil konsorcium se švédskou státní firmou zhruba stejné velikostí jako Stock - Vin and Sprit a společně se přihlásili do tendru o Polmos Zielona Góra. Ta je jako většina polských likérek, zatím státní.
»Nyní je jisté, že pokud polská vláda či konsorcium splní domluvené podmínky, konsorcium likérku získá,« sdělil již dříve Petrášek. Pokud se tak stane, každý člen konsorcia získá polovinu z 80 procent akcií, na které polská vláda vyhlásila tendr.
Další články v kategorii Potravinářství
- Krize napříč kontinentem. V Evropě se hromadí mléko, které mělo skončit v Číně (15.05.2026)
- EU zavede dočasný zákaz dovozu brazilského hovězího (15.05.2026)
- Průzkum: Stát nemá určovat ceny, zákazníci chtějí slevové letáky (15.05.2026)
- Inspekce varuje před mletým vepřovým se salmonelou, lidé ho mohou mít v mrazničce (15.05.2026)
- Rybářství Třeboň mělo zisk 27,2 milionu korun, meziročně o 20 mil. Kč nižší (14.05.2026)
- Vinaři získali na soutěži Great American dvě platinové a 18 zlatých medailí (14.05.2026)
- Kontaminované mléko v Česku: Policie prověří postup Nestlé a Danone (14.05.2026)
- Japoncům kvůli válce v Íránu dochází barvivo, chipsy budou v černobílém balení (14.05.2026)
- Regionální potravina 2026. Na Jihlavsku uspěla tlačenka, mrkvance i kimči (14.05.2026)
- Konec dvanáctek? Brusel chystá pravidla, která změní označení piv (14.05.2026)

Tweet



