Stock Plzeň uvádí na trh mátovou vodku
18.10.2004 | Agris
Mimořádně úspěšná řada vodek Amundsen od Stocku Plzeň – Božkov se rozšiřuje o další varianty. Informoval o tom dnes mediální zástupce Stocku Jiří Janoušek. Nejnovějším přírůstkem je podle jeho údajů Amundsen Fresh Mint, která je jediným výrobkem svého druhu na trhu. Základem produktu je přitom Vodka Amundsen, osvěžující chladivou chuť a nezaměnitelnou zelenou barvu získává díky výtažkům z máty. Amundsen Fresh Mint obsahuje 20 % alkoholu a prodává se v balení 0,5 l a 1,0 l.
„Řada Amundsen je na trhu skoro rok a za tu dobu si získala velkou popularitu. Segment nápojů s nižším obsahem alkoholu a nejrůznějšími přírodními složkami je v současné době jednou z mála rostoucích oblastí v lihovinách. Prodeje řady Amundsen mají nesmírnou dynamiku a zvyšují se doslova každý měsíc. I proto s ní neustále pracujeme a rozvíjíme ji,“ uvedl marketingový ředitel Stocku Plzeň – Božkov Richard Švéda. Jen do konce září se prodalo více než 770 tisíc litrů vodek řady Amundsen. To převyšuje původní předpoklady Stock Plzeň pro celý letošní rok, které počítaly s odbytem na úrovni 700 tisíc litrů.
Klíčovou součástí všech výrobků z rodiny Amundsen je populární Vodka Amundsen, která je doplněna dalšími přírodními chuťovými složkami. Jedinými ingrediencemi pro výrobu Vodky Amundsen jsou trojnásobně destilovaný líh a kvalitní pitná voda, která je zbavena nežádoucích minerálních látek a změkčována na ideální hodnotu. Vodka Amundsen je vyráběna podle proslulé skandinávské technologie, která spočívá především v několikanásobné filtraci výsledného produktu, při níž jsou zachyceny i sebemenší příměsi. Vodka Amundsen je filtrována přes dřevěné aktivní uhlí, které je speciálně vyráběno z tvrdého dřeva stromů, jako jsou například buk či javor. Filtrace přitom trvá celých osmačtyřicet hodin. Specifický technologický postup dodává Vodce Amundsen naprosto čistou chuť a vůni.
„Kolekce ochucených vodek Amundsen přitom sleduje nejnovější světové spotřebitelské trendy – výrobky mají nižší obsah alkoholu, obsahují přírodní suroviny a přinášejí ty nejžádanější ovocné a další příchutě. Řada Amundsen obsahuje vedle Amundsen Fresh Mint ještě varianty Green Apple, Strawberry, Cherry, Energy, Black Currant a samozřejmě také čistou Vodku Amundsen,“ uvedl Janoušek.
Další články v kategorii Potravinářství
- ČOI ve třetím čtvrtletí odhalila 292 případů prodeje alkoholu nezletilým (12.12.2025)
- Testovali jsme v laboratoři croissanty z Česka a Německa. Výsledky Čechy překvapí (12.12.2025)
- Albert i před letošními Vánoci podporuje zaměstnance v prodejnách příspěvkem a dalšími benefity (12.12.2025)
- Tradice, know-how i suroviny. Filipíny se otevírají českým pivovarníkům (12.12.2025)
- Potravináři: Nový cíl EU ke snížení množství potravinového odpadu je nesmyslný (11.12.2025)
- Česká vejce podraží. Chovatelé se kvůli rušení klecových chovů bojí konkurence (11.12.2025)
- Kapusta má téměř tolik železa jako maso. Využijte její potenciál (11.12.2025)
- SVS nařídila stáhnout z trhu chlazená kuřata z Francie s obsahem salmonel (11.12.2025)
- Pokles cen másla způsobuje hlavně přebytek mléka a jeho zlevnění (09.12.2025)
- Výrobci uzenin Steinex a Steinhauser se spojili, firma pořizuje nové výrobní technologie (09.12.2025)

Tweet



