SZPI v rámci koordinované kontroly s dalšími dozorovými orgány uzavřela provozovnu s množstvím porušení právních předpisů
13.04.2016 | SZPI
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celním úřadem pro Jihomoravský kraj a Českou obchodní inspekcí uskutečnila kontrolu prodejny potravin na adrese Husova 565, 66442 Modřice na Brněnsku. Inspektoři SZPI při detailní prohlídce provozovny zjistili rozsáhlé porušení hygienických předpisů. Mj. se jednalo o zjištění dvou myších hnízd, velkého množství trusu hlodavců ve skladu i v prodejní části a potraviny s rozkousanými obaly. Provozovna byla celkově v silně zanedbaném stavu, s podtečenými stropy, plísní a četnými pavučinami. Na základě uvedených skutečnosti SZPI na místě uložila zákaz užívání prostor.
Inspektoři dále zakázali uvádět do oběhu 9 druhů nabízených potravin s prošlou dobou použitelnosti a nalezené nekolkované cigarety a neznačený tabák s cizojazyčnými popiskami byl předán přítomným pracovníkům Celního úřadu k došetření.
S kontrolovanou osobou Khang La Van zahájí SZPI správní řízení o uložení pokuty.
Další články v kategorii Potravinářství
- EU zavede dočasný zákaz dovozu brazilského hovězího (15.05.2026)
- Průzkum: Stát nemá určovat ceny, zákazníci chtějí slevové letáky (15.05.2026)
- Inspekce varuje před mletým vepřovým se salmonelou, lidé ho mohou mít v mrazničce (15.05.2026)
- Rybářství Třeboň mělo zisk 27,2 milionu korun, meziročně o 20 mil. Kč nižší (14.05.2026)
- Vinaři získali na soutěži Great American dvě platinové a 18 zlatých medailí (14.05.2026)
- Kontaminované mléko v Česku: Policie prověří postup Nestlé a Danone (14.05.2026)
- Japoncům kvůli válce v Íránu dochází barvivo, chipsy budou v černobílém balení (14.05.2026)
- Regionální potravina 2026. Na Jihlavsku uspěla tlačenka, mrkvance i kimči (14.05.2026)
- Konec dvanáctek? Brusel chystá pravidla, která změní označení piv (14.05.2026)
- Výroba masa v Česku v 1. čtvrtletí meziročně stoupla o 3,5 pct na 119.315 tun (13.05.2026)

Tweet



