Teplý: Madetě se ozývají noví dodavatelé mléka
19.03.2010 | ČTK
Jihočeské mlékárně Madeta, které od dubna Mlékařské a hospodářské družstvo JIH sníží dodávky mléka o 200.000 litrů denně, se ozývají noví dodavatelé z Vysočiny a jižní Moravy. Mlékárna má rozjednané dodávky kolem 160.000 litrů, řekl dnes generální ředitel Madety Milan Teplý Českému rozhlasu Radiožurnál. Pokud bude ale vozit mléko od dodavatelů ze vzdálených oblastí, pak bude muset Madeta kvůli zvýšení nákladů na dopravu zvýšit ceny výrobků, připustil Teplý. "Na Vysočině omezuje jedna zahraniční mlékárna výrobu ... a odsud mléko pravědpodobně získáme," řekl Teplý.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Potravinářství
- GMO na poli v Česku: U Olomouce se testuje odolný ječmen, který může zajistit potravinovou bezpečnost a změnit zemědělství (30.04.2026)
- Co si mohou české pekárny vzít ze zahraničního vývoje (30.04.2026)
- Kvůli válce hrozí akutní nedostatek potravin každému čtvrtému Libanonci (30.04.2026)
- 8000 let stará zrna: Původ chlebové pšenice možná leží v Gruzii (30.04.2026)
- Na drahé zákusky si nepotrpí. Na Žižkově jede pekárna, kde host nenechá výplatu (30.04.2026)
- Hygienička: Úřady kvůli kauze toxinu v kojeneckém mléce upraví komunikaci (30.04.2026)
- Zelenskyj kritizuje Izrael za přijímání ruských lodí s kradeným obilím (29.04.2026)
- Další krach ve skupině Twist. Zmrzlinová firma je v úpadku kvůli rozteklým nanukům (29.04.2026)
- Zdravější stravování ve školních jídelnách se odkládá (29.04.2026)
- Zkontrolujte mrazák, v mase z obchodu byly bakterie. Neprošly ani med a víno (29.04.2026)

Tweet



