Vepřové navázalo na pokles
10.05.2005 | Colosseum
Trh s futures kontrakty vepřových půlek (lean hogs) zaznamenal během včerejší obchodní seance na burze Chicago Board of Trade výrazný pokles cen. Nejaktivnější červnový futures kontakt této komodity v pondělí oslabil o 102 bodů a uzavřel na 75,12 centech za libru. Podle komentátorů z burzovního parketu byl trh s vepřovým včera ovlivněn především vývojem cen na trhu s okamžitým dodáním a také spekulacemi, že některé velké prodejní řetězce ruší objednávky vepřového masa. Tento týden byla přitom očekávána zvýšená poptávka po masných produktech ze strany koncových prodejců.
Poslední květnové pondělí mají Američané státní svátek „Memorial day“ a s tím je tradičně spojena zvýšená spotřeba masných produktů. Býci si také nejsou jisti krátkodobým vývojem fundamentů a obávají se panické reakce, která vedla k pátečnímu panickému výprodeji. Americké masokombináty v současné době zastavují výkup jatečních kusů vepřového a snižují tak tempo porážení na jatkách, kvůli ztrátám způsobeným nízkou cenou vepřového masa.
Další články v kategorii Potravinářství
- Za stejné peníze méně zboží. V cizině už se objevují varovné štítky, Česko je pozadu (25.05.2026)
- Kuba obdržela první zásilku rýže darovanou čínskou vládou (25.05.2026)
- Ceny kakaa klesly. Čokoládový gigant Hershey se vrací k původním recepturám (25.05.2026)
- Zástupci průmyslu i obchodu požadují dvouletý odklad obalového nařízení EU (22.05.2026)
- Dotykačka: Prodej piva v hospodách za poslední rok klesl zhruba o pět procent (21.05.2026)
- MDR: Agrofert chystá na východě Německa investice a žádá zemskou vládu o podporu (21.05.2026)
- Technická fakulta ČZU v Praze slaví 20 let pivovaru Suchdolský Jeník – unikátního spojení vědy, výuky a poctivého českého piva (19.05.2026)
- Vinaři z Česka na jarní části AWC Vienna získali 46 zlatých medailí (19.05.2026)
- Při společné kontrolní akci s PČR a celníky odhalili veterinární inspektoři nevyhovující přepravu potravin a nelegální výrobnu (19.05.2026)
- Jihoamerické maso míří do Evropy. Češi ho poznají hlavně v burgerech (18.05.2026)

Tweet



