Zisk majitele Becherovky v pololetí vzrostl o devět procent
11.02.2016 | FinančníNoviny.cz
Francouzskému výrobci alkoholických nápojů Pernod Ricard vzrostl v prvním fiskálním pololetí zisk o devět procent na 909 milionů eur (25,6 miliardy Kč). K růstu přispěl vysoký prodej šampaňského a whisky a silná poptávka v USA a na některých rozvíjejících se trzích podpořená poklesem eura vůči dolaru. Pernod Ricard vlastní také českou likérku Jan Becher - Karlovarská Becherovka (JBKB) a je druhým největším výrobcem lihovin na světě za britskou firmou Diageo.
Příjmy se za šest měsíců do konce prosince zvýšily o šest procent. Vysoký prodej whisky Jameson a šampaňského Perrier-Jouët vyrovnal pokles prodeje vodky Absolut a whisky Chivas Regal Scotch. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů příjmy stouply o čtyři procenta, uvedl list The Wall Street Journal.
Prodej v Evropě se snížil o dvě procenta, na americkém kontinentu se ale naopak zvýšil o čtyři procenta a v Asii a zbytku světa o 14 procent. Firma však varovala, že poptávka v Číně, která dříve bývala hlavním pohonem růstu, zůstává slabá a prodej se zde snížil o dvě procenta. Prodej v Číně klesá od roku 2013, kdy vláda spustila protikorupční kampaň.
Autor: ČTK
Další články v kategorii Potravinářství
- Ceny potravin v roce 2026: Levné máslo a brambory, zdraží káva či kakao (26.12.2025)
- Pivovar Strakonice prodal meziročně více piva, letos investoval i do automatizace chlazení (25.12.2025)
- ČSÚ: Živý kapr letos stojí 126,23 koruny za kilogram, mírně víc než loni (24.12.2025)
- Vláda souhlasí se záměrem obnovit daňové zvýhodnění vína, zákon připraví vlastní (23.12.2025)
- Čína zavádí vysoká cla na mléčné výrobky z EU, podle Bruselu neoprávněně (23.12.2025)
- Mýty italské kuchyně. Historik bourá legendy o ikonických pokrmech, čelí výhrůžkám (23.12.2025)
- Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme (23.12.2025)
- Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti masné konzervy z dovozu falšované sníženým obsahem masa a s nedeklarovaným alergenem (23.12.2025)
- Zvěřina ze střediska na Mostecku táhne, zájem je o divočáka na guláš (22.12.2025)
- Peněženku moc nešetří, čas ale ano. Češi cukroví čím dál víc kupují (22.12.2025)

Tweet



