Agropork vepřové pod 30 Kč/kg zpracovatelům nedodává už od října
08.12.2003 | ČTK
Odbytové družstvo Agropork nedodává vepřové maso zpracovatelům pod 30 Kč za kilogram už od konce října. Dnes to řekl předseda družstva Jiří Vávra v reakci na zastavení dodávek ze strany Centroodbytu, dalšího družstva na trhu. "Tuto cenu (30 Kč/kg) ale doporučilo představenstvo členům respektovat již ve 44. týdnu," zdůraznil Vávra. Nynější tlak chovatelů na zvýšení farmářské ceny Agropork vítá, protože se v poslední době výrazně zhoršila platební disciplína.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Venkov
- Myslivci ve Zlínském kraji začali využívat drony k ochraně mláďat při sečích (27.04.2026)
- V Olomouci začíná jarní výstava květin Flora (23.04.2026)
- Jakub Helma: Chodím po polích a pastvinách, a cítím radost od jara do podzimu (22.04.2026)
- V Nizozemsku pomáhají lidé rybám překonat vodohospodářské stavby pomocí "rybího zvonku" (22.04.2026)
- Lepší dozor v oblasti týrání zvířat: Změny přinesou více inspektorů v terénu a zefektivní boj proti týrání (21.04.2026)
- Jez Ráj na Olši v Karviné prošel rekonstrukcí za téměř 94 milionů korun (21.04.2026)
- Pardubičtí cestáři řeší křídlatku, invazní keř může zamořit velká území (17.04.2026)
- Sedláci představili novému vedení MŽP své postoje k aktuálním tématům ochrany přírody (17.04.2026)
- Katastr nemovitostí zůstává občanům snadno dostupný, snahou je ztížit přístup robotům, kteří pracují pro spekulanty (17.04.2026)
- V Česku se otevírají pstruhové revíry. Vysadili čtyři miliony pstruhů (17.04.2026)

Tweet



