Akvaristická výstava se světovým primátem
20.09.2005 | Pardubické noviny
Dvě stě padesát druhů ryb skoro ve sto devadesáti nádržích. Tak vypadá expozice letošní Výstavy akvarijních ryb a terarijních zvířat z podtitulem AkvaEXPO 2005, která ve zdejším Domě chovatelů probíhá do zítřka. "V pořádání výstavy máme světové prvenství. Žádné zájmové organizaci na světě se nepodařilo uspořádat devětadvavacet let po sobě akci podobného rozsahu," prozradil Vladimír Hulman, předseda rychnovské Základní organizace Českého svazu chovatelů, jejíž odbor akvaristiky a teraristiky je každoročně hlavním pořadatelem akce.
Jak doplnil, v posledních letech část expozice věnují určitým druhům. Letos to jsou labyrintní ryby. Ty jsou zvláštní tím, že mají přídavný orgán, který jim prý umožňuje dýchat vzdušný kyslík. "Letošní počet ryb je pro Rychnov standard, pro Českou republiku a Evropu však nadstandard," míní Hulman a prozradil, že k letošním nejvzácnějším rybkám patří Parmička denisonova (Puntiaus denisonii). Ta se stala hitem poslední doby a na trhu se prodáva za 30 eur.
Další články v kategorii Venkov
- Vítěz národního kola Stockholm Junior Water Prize 2026 vyvinul systém pro zkoumání kvality vody (30.04.2026)
- MŽP pokračuje v úspěšné tradici, přispěje k čerpání zdrojů z evropského programu LIFE (29.04.2026)
- Slovensko chce zakázat komerční množení psů mimo řádné chovatelské stanice (29.04.2026)
- Děti ve školce s nadšením chovají kuřata. Je to šílené, spílají kritici (29.04.2026)
- Myslivci ve Zlínském kraji začali využívat drony k ochraně mláďat při sečích (27.04.2026)
- V Olomouci začíná jarní výstava květin Flora (23.04.2026)
- Jakub Helma: Chodím po polích a pastvinách, a cítím radost od jara do podzimu (22.04.2026)
- V Nizozemsku pomáhají lidé rybám překonat vodohospodářské stavby pomocí "rybího zvonku" (22.04.2026)
- Lepší dozor v oblasti týrání zvířat: Změny přinesou více inspektorů v terénu a zefektivní boj proti týrání (21.04.2026)
- Jez Ráj na Olši v Karviné prošel rekonstrukcí za téměř 94 milionů korun (21.04.2026)

Tweet



