Ceny vepřů vzrostly na 33 Kč, zemědělci by již neměli prodělávat
23.07.2003 | ČTK
Ceny živých prasat tento týden vzrostly o šest procent na 33 korun za kilogram. Zemědělci by tak na jejich produkci již neměli prodělávat, protože hranice rentability je kolem 32 korun za kilo živého vepře. ČTK to dnes řekl místopředseda odbytového družstva Agropork a chovatel prasat Jaroslav Míl. Aby farmáři vyrovnali dosavadní ztráty z nízkých cen vepřů a letošní rok zakončili na nule, měly by se ceny podle Míla do konce roku pohybovat kolem 36 korun za kilogram. "Naším přáním je skončit s takovým výsledkem, abychom mohli investovat alespoň do oprav a údržby zařízení," řekl Míl.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Venkov
- Myslivci ve Zlínském kraji začali využívat drony k ochraně mláďat při sečích (27.04.2026)
- V Olomouci začíná jarní výstava květin Flora (23.04.2026)
- Jakub Helma: Chodím po polích a pastvinách, a cítím radost od jara do podzimu (22.04.2026)
- V Nizozemsku pomáhají lidé rybám překonat vodohospodářské stavby pomocí "rybího zvonku" (22.04.2026)
- Lepší dozor v oblasti týrání zvířat: Změny přinesou více inspektorů v terénu a zefektivní boj proti týrání (21.04.2026)
- Jez Ráj na Olši v Karviné prošel rekonstrukcí za téměř 94 milionů korun (21.04.2026)
- Pardubičtí cestáři řeší křídlatku, invazní keř může zamořit velká území (17.04.2026)
- Sedláci představili novému vedení MŽP své postoje k aktuálním tématům ochrany přírody (17.04.2026)
- Katastr nemovitostí zůstává občanům snadno dostupný, snahou je ztížit přístup robotům, kteří pracují pro spekulanty (17.04.2026)
- V Česku se otevírají pstruhové revíry. Vysadili čtyři miliony pstruhů (17.04.2026)

Tweet



