Italům zhořklo kuřecí
17.10.2005 | Právo
O 32 procent se propadl prodej kuřecího masa v Itálii. Oznámili to chovatelé drůbeže z odborové organizace Coldiretti s odvoláním na nejnovější statistiky. Podle posledního průzkumu mínění navíc polovina italských domácností v souvislosti s nebezpečím ptačí chřipky změnila svoje stravovací návyky.
S rostoucí nechutí Italů kupovat kuřecí klesly i ceny drůbežího masa o více než 40 procent. „Tato reakce spotřebitelů znamená zkázu pro pěstitele kuřat - osm z deseti italských rodin pravidelně jedlo drůbež,“ řekl šéf odborářů Paolo Bedoni a označil paniku za nerozumnou. Italští obchodníci musí nyní povinně označovat místo původu masa. Podle šéfky Národního krizového centra pro ptačí chřipku Ilarie Capuaové však není důvod k obavám. Podle výsledků studie ze zasedání Evropské konference o ptačí chřipce epidemie by jen v Itálii mohla zasáhnout až 16 miliónů lidí a až 150 tisíc z nich by na následky nemoci mohlo zemřít.
Jan Rovenský
Další články v kategorii Venkov
- Španělské úřady prověřují, zda africký mor prasat neunikl z tamní laboratoře (19.12.2025)
- Novým předsedou Českého svazu včelařů se stal bývalý ministr zemědělství Nekula (16.12.2025)
- Fotosoutěž pro Juniory ČSCHMS (11.12.2025)
- Most získá vytoužené jezero. Postup pro bezúplatný převod schválila vláda (10.12.2025)
- Blíží se sezona kaprů (09.12.2025)
- Operační program Životní prostředí 2014–2020 završil úspěšné období: tisíce projektů, miliardové investice, lepší ovzduší i voda (09.12.2025)
- Ministerstvo zemědělství poskytne v příštím roce 50 milionů korun na opravy kulturních prvků venkova. Zvýšilo maximální výši dotace na projekt (04.12.2025)
- Španělsko čelí africkému moru prasat, EU vyzývá k rychlým opatřením (03.12.2025)
- Pardubice plánují obnovu rybníčku Netušílek, měl nejvíc druhů obojživelníků (01.12.2025)
- Veterináři si stěžují na rozpočet. Poslední kapkou byla slintavka (01.12.2025)

Tweet



