Liberecké projekty se v Bruselu ucházely o podporu eurofondů
26.04.2005 | Právo
O podporu z evropských fondů se v Bruselu v rámci prezentace NUTS II Severovýchod ucházely také projekty, které zpracoval Liberecký kraj. Evropské komisi byly předloženy záměry Centra vzdělanosti, Agrárního poradenského a informačního centra, Jizerské magistrály pro pěší turistiku a Regiotramu Nisa, řekla Právu tisková mluvčí Libereckého kraje Linda Futerová s tím, že se zde Liberecký kraj prezentoval společně s Královéhradeckým a Pardubickým krajem.
Liberecký kraj se v Bruselu stal gestorem pro oblast vzdělávání, výzkum a vývoj, jehož prostřednictvím prezentoval projekt Centrum vzdělanosti Libereckého kraje. O peníze se uchází i projekt Agrárního poradenského a informačního centra Libereckého kraje.
Peníze by chtěli zástupci kraje i na projekt Jizerské magistrály pro pěší turisty, s jehož zahájením se počítá v červenci. „Mělo by být upraveno zhruba 42 km turistických stezek. Půjde zejména o stavební obnovu povrchu stezek. Součástí projektu je rovněž instalace informačního systému a úprava míst pro odpočinek,“ přiblížil náměstek hejtmana pro cestovní ruch a kulturu Antonín Schäfer (ODS). Nejrozsáhlejším projektem je Regiotram Nisa, který byl prezentován v Pražském domě v Bruselu v rámci workshopu Doprava a úvěrování EIB. Celkové investiční náklady prvního realizačního projektu dosahují 1368 miliónu korun.
„Chceme vytvořit systému pro provozování moderní veřejné dopravy v regionu založené na páteřní síti kolejové dopravy, která by byla alternativou vůči individuální automobilové dopravě, zajišťovala kvalitní dopravní obslužnost, splňovala ekologické podmínky dopravy a využívala regionální železniční tratě,“ uzavřel radní pro dopravu Vladimír Richter (ODS).
Další články v kategorii Venkov
- Vítěz národního kola Stockholm Junior Water Prize 2026 vyvinul systém pro zkoumání kvality vody (30.04.2026)
- MŽP pokračuje v úspěšné tradici, přispěje k čerpání zdrojů z evropského programu LIFE (29.04.2026)
- Slovensko chce zakázat komerční množení psů mimo řádné chovatelské stanice (29.04.2026)
- Děti ve školce s nadšením chovají kuřata. Je to šílené, spílají kritici (29.04.2026)
- Myslivci ve Zlínském kraji začali využívat drony k ochraně mláďat při sečích (27.04.2026)
- V Olomouci začíná jarní výstava květin Flora (23.04.2026)
- Jakub Helma: Chodím po polích a pastvinách, a cítím radost od jara do podzimu (22.04.2026)
- V Nizozemsku pomáhají lidé rybám překonat vodohospodářské stavby pomocí "rybího zvonku" (22.04.2026)
- Lepší dozor v oblasti týrání zvířat: Změny přinesou více inspektorů v terénu a zefektivní boj proti týrání (21.04.2026)
- Jez Ráj na Olši v Karviné prošel rekonstrukcí za téměř 94 milionů korun (21.04.2026)

Tweet



