Myslivci okresu se snaží ulehčit zvěři hladovění

Plné ruce práce mají v současné době členové mysliveckých sdružení okresu. Snaží se zvěři ve svých honitbách ulehčit dobu zimního strádání pravidelným dokrmováním. Do lesů tak dodávají například seno, obilí, jablka, některá sdružení mají připravené granulované směsi. Lov je omezen na minimum.

Myslivecké sdružení Lesy Staré Sedliště obhospodařuje 2500 hektarů honitby.

"V revíru máme například spárkatou a černou zvěř, bažanty, či králíky. Lov je v tomto období strádání omezen, lovit se mohou lišky a selata prasete divokého," uvedl hospodář Josef Vondráček. Každý týden plní Starosedlišťští 15 zásypů a 15 krmelců, aby pomohli zvěři přežít zimní období.

"Kromě pšenice máme připravené letní seno, osmdesát metráků jablek, či 150 metráků řepy, ale také například granulovanou směs," vyjmenoval Vondráček.

Intenzivně se věnují v těchto dnech péči o zvěř také členové sdružení v Lomu u Tachova.

"Tato činnost patří k našim povinnostem. Podle průběhu zimy upravujeme také četnost dokrmování. Samozřejmě se snažíme, aby měla zvěř v této době, kdy se nemůže dohrabat takzvaně zeleného, krmelce plné," uvedl hospodář Lomských Milan Sprátek.

Zhruba jednou týdně zavážejí krmivo do své honitby také Lesy města Stříbra.

"Náš zaměstnanec, respektive hospodář, má za úkol místa průběžně kontrolovat. V případě potřeby jsou intervaly mezi doplňováním menší," informoval ředitel společnosti Jaroslav Fillinger. Stejně jako ostatní myslivci i zde mají pro zvěř připravené seno, jádro, nezapomínají ani na sůl.

"Zvěř skutečně hladoví, musíme jí to ulehčit," dodal.

Tisk

Další články v kategorii Venkov

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info