Na jarní Floru přišlo přes 65 tisíc návštěvníků
27.04.2015 | Denik.cz
Více než 65 tisíc návštěvníků zavítalo na jarní etapu mezinárodní květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc. Byl mezi nimi také premiér Bohuslav Sobotka nebo ministr zemědělství Marian Jurečka.
Zatímco vloni přišlo na jarní výstavu Flora na 60 a půl tisíce platících návštěvníků, během uplynulých čtyř dní si vstupenku koupilo více než 65 tisíc lidí.
V neděli po poledni si expozici prohlédl také premiér Bohuslav Sobotka.
„Jsem velmi rád, že jsem mohl navštívit tradiční výstavu, která povstala z určitého útlumu. Podobné akce jsou šancí pro prezentaci výsledků práce menších tuzemských pěstitelů, kteří musejí čelit tlakům velkých zahraničních producentů," řekl předseda vlády.
Mezi jednu z nejobdivovanějších patřila mexická expozice v pavilonu A. Návštěvníci obdivovali také jarní cibuloviny. Nadšená jimi byla například Miroslava Havránková z Brna.
„Je to opravdu umění, co zdejší aranžéři tentokrát předvedli," poznamenala seniorka, která si z Flory odvážela kvetoucí letničky a hlízy gladiol.
Autor: Magda Vránová
Další články v kategorii Venkov
- Kozy na dohled paneláků. Jirákovi farmaří kousek od centra Prahy (04.05.2026)
- Odborníci vypustili tisíce malých jeseterů do řeky Moravy v Litovelském Pomoraví (04.05.2026)
- Dotace pro včelaře se ještě letos zvýší. Zaplatí vybavení i kroužky pro děti (04.05.2026)
- Vítěz národního kola Stockholm Junior Water Prize 2026 vyvinul systém pro zkoumání kvality vody (30.04.2026)
- MŽP pokračuje v úspěšné tradici, přispěje k čerpání zdrojů z evropského programu LIFE (29.04.2026)
- Slovensko chce zakázat komerční množení psů mimo řádné chovatelské stanice (29.04.2026)
- Děti ve školce s nadšením chovají kuřata. Je to šílené, spílají kritici (29.04.2026)
- Myslivci ve Zlínském kraji začali využívat drony k ochraně mláďat při sečích (27.04.2026)
- V Olomouci začíná jarní výstava květin Flora (23.04.2026)
- Jakub Helma: Chodím po polích a pastvinách, a cítím radost od jara do podzimu (22.04.2026)

Tweet



