Na Šumavě dáví ovce velký vlk
24.04.2004 | Mladá fronta Dnes
Téměř metrový vlk s tlapou velikou jako mužská ruka trápí lidi na Sušicku na Šumavě. Zabil již šest ovcí a stejný počet jich potrhal. Nepříliš plachého vlka obecného vidělo již na krátkou vzdálenost několik lidí. „ Překvapilo mě, jak je to zvíře veliké. Byl o dost větší než třeba klasický německý ovčák,“ říká Roman Saller, který vlka viděl běhat v ohradě svých ovcí.Odborníci usuzují, že vlk na Sušicku utekl z nějakého chovu. Ale protože jsou vlci obecní zákonem chránění, nesmějí se střílet. Chovatelé, kterým zabil ovce, proto zřejmě dostanou jen náhradu od státu.
Další články v kategorii Venkov
- Myslivci ve Zlínském kraji začali využívat drony k ochraně mláďat při sečích (27.04.2026)
- V Olomouci začíná jarní výstava květin Flora (23.04.2026)
- Jakub Helma: Chodím po polích a pastvinách, a cítím radost od jara do podzimu (22.04.2026)
- V Nizozemsku pomáhají lidé rybám překonat vodohospodářské stavby pomocí "rybího zvonku" (22.04.2026)
- Lepší dozor v oblasti týrání zvířat: Změny přinesou více inspektorů v terénu a zefektivní boj proti týrání (21.04.2026)
- Jez Ráj na Olši v Karviné prošel rekonstrukcí za téměř 94 milionů korun (21.04.2026)
- Pardubičtí cestáři řeší křídlatku, invazní keř může zamořit velká území (17.04.2026)
- Sedláci představili novému vedení MŽP své postoje k aktuálním tématům ochrany přírody (17.04.2026)
- Katastr nemovitostí zůstává občanům snadno dostupný, snahou je ztížit přístup robotům, kteří pracují pro spekulanty (17.04.2026)
- V Česku se otevírají pstruhové revíry. Vysadili čtyři miliony pstruhů (17.04.2026)

Tweet



