Od dubna platí povinnost registrace všech hospodářských zvířat
02.04.2002 | ČTK
Ode včerejška platí povinnost identifikace a registrace všech hospodářských zvířat. Nově musejí mít individuální čísla ovce a kozy, u prasat stačí značení kódem hospodářství. Pro skot je registrace a označení povinné již od dubna loňského roku a od října se identifikují a registrují koně, sdělila Státní veterinární správa (SVS).Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Venkov
- V Olomouci začíná jarní výstava květin Flora (23.04.2026)
- Jakub Helma: Chodím po polích a pastvinách, a cítím radost od jara do podzimu (22.04.2026)
- V Nizozemsku pomáhají lidé rybám překonat vodohospodářské stavby pomocí "rybího zvonku" (22.04.2026)
- Lepší dozor v oblasti týrání zvířat: Změny přinesou více inspektorů v terénu a zefektivní boj proti týrání (21.04.2026)
- Jez Ráj na Olši v Karviné prošel rekonstrukcí za téměř 94 milionů korun (21.04.2026)
- Pardubičtí cestáři řeší křídlatku, invazní keř může zamořit velká území (17.04.2026)
- Sedláci představili novému vedení MŽP své postoje k aktuálním tématům ochrany přírody (17.04.2026)
- Katastr nemovitostí zůstává občanům snadno dostupný, snahou je ztížit přístup robotům, kteří pracují pro spekulanty (17.04.2026)
- V Česku se otevírají pstruhové revíry. Vysadili čtyři miliony pstruhů (17.04.2026)
- V Evropě přibylo rostlin preferujících půdu s vysokým obsahem dusíku (16.04.2026)

Tweet



