Olomoucké výstaviště chystá večerní prohlídky palmového skleníku

Netradiční večerní prohlídky svého palmového skleníku nabídne příští týden v pátek návštěvníkům Výstaviště Flora Olomouc, které se tímto způsobem připojí k šestému ročníku Olomoucké muzejní noci. "Večerní prohlídka bude komentovaná," řekla ČTK mluvčí Výstaviště Flora Michaela Nováková.

Palmový skleník ve Smetanových sadech nedaleko centra Olomouce bude příští týden v pátek večer speciálně nasvícen, aby návštěvníkům nabídl nevšední pohled na pěstované palmy. Otevřen bude až do pozdních večerních hodin. "Komentované prohlídky budou v časech 20:30, 21:30 a 22:30 hodin," uvedla Nováková.

Výstaviště Flora se příští sobotu zapojí i do Dne fascinací rostlinami. Pro návštěvníky chystá komentované procházky botanickou zahradou a naučnou soutěž pro děti. Připraveny budou také noční prohlídky palmového skleníku.

Sbírkové skleníky, které spravuje Výstaviště Flora, jsou ve Smetanových sadech a patří k nejstarším skleníkům v České republice. Největší z komplexu skleníků, palmový skleník, je prohlášen kulturní památkou České republiky.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Venkov

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info