V Litoměřicích začala Zahrada Čech
17.09.2010 | Denik.cz
Až sto tisíc návštěvníků očekávají organizátoři letošního veletrhu Zahrada Čech, který začal v pátek.
Příznivci účelného využití volného času – zahrádkáři, chalupáři a milovníci přírody – v pátek poprvé navštíví 34. ročník největšího českého zahradnického veletrhu Zahrada Čech.
Přírodní areál nabízí bohatý sortiment zboží a pestrý doprovodný program s poradenstvím a zábavnými pořady. Pořadatelé během trvání výstavy očekávají v případě příznivého počasí až sto tisíc návštěvníků.
„Na sobotu se chystá Den výletů Českého rozhlasu 2 Praha a Czechtourismu a přímý přenos zábavného pořadu Tobogán. Neděle pak bude věnována 4. ročníku Setkání občanů Ústeckého a Středočeského kraje. Zábavný odpolední pořad bude gradovat vystoupením skupiny Rangers – Plavci, která je pravidelným hostem Zahrady Čech. Někteří její členové se pravidelně zúčastňují Tenisového turnaje osobností, jenž se letos koná pošestnácté,“ připomíná zlomek z nabídky veletrhu Romana Šlechtová, manažerka marketingu pořádající společnosti Výstavy.
Zelí roku
V doprovodném programu nebude chybět 2. ročník soutěže Zelí roku, Den Receptáře s finálovým kláním O nejlepší recepty ze Zahrady Čech, tentokrát na téma Bylinky ve studené kuchyni a druhou, závěrečnou sobotu, 18. ročník soutěže Příroda čaruje, zahrádkář zírá při Dni časopisu Zahrádkář.
Veletrh bude otevřen každý den od 9 do 18 hodin, poslední den od 9 do 17 hodin. Policie v souvislosti s konáním výstavy doporučuje návštěvníkům využít placených parkovacích ploch ve městě či v okolí areálu veletrhu.
Centru Litoměřic by se řidiči měli vyhnout
„Apelujeme na návštěvníky, aby nenechávali ve vozech cenné věci na viditelném místě a před opuštěním svého auta důkladně zkontrolovali uzavření všech dveří, oken i kufru. Všechny návštěvníky upozorňujeme, aby si na výstavišti střežili svoje osobní věci,“ nabádá k ostražitosti litoměřická policejní mluvčí Alena Romová.
Policie rovněž upozorňuje řidiče, kteří by chtěli v době konání Zahrady Čech Litoměřicemi jen projíždět, aby se pokud možno vyhnuli centru a využili jiných tras.
Další články v kategorii Venkov
- Kozy na dohled paneláků. Jirákovi farmaří kousek od centra Prahy (04.05.2026)
- Odborníci vypustili tisíce malých jeseterů do řeky Moravy v Litovelském Pomoraví (04.05.2026)
- Dotace pro včelaře se ještě letos zvýší. Zaplatí vybavení i kroužky pro děti (04.05.2026)
- Vítěz národního kola Stockholm Junior Water Prize 2026 vyvinul systém pro zkoumání kvality vody (30.04.2026)
- MŽP pokračuje v úspěšné tradici, přispěje k čerpání zdrojů z evropského programu LIFE (29.04.2026)
- Slovensko chce zakázat komerční množení psů mimo řádné chovatelské stanice (29.04.2026)
- Děti ve školce s nadšením chovají kuřata. Je to šílené, spílají kritici (29.04.2026)
- Myslivci ve Zlínském kraji začali využívat drony k ochraně mláďat při sečích (27.04.2026)
- V Olomouci začíná jarní výstava květin Flora (23.04.2026)
- Jakub Helma: Chodím po polích a pastvinách, a cítím radost od jara do podzimu (22.04.2026)

Tweet



