Veleba: Počty prasat klesají, vepřové podraží o pětinu
20.03.2008 | ČTK
Čeští farmáři loni snížili počet chovaných prasat téměř o 80.000 na 2,661 milionu kusů. V redukci chovů kvůli nízkým cenám vepřového masa pokračují i letos, kdy výrazně klesá zejména počet prasnic. Vyplývá to ze statistických údajů, které dnes novinářům poskytla Agrární komora. Její prezident Jan Veleba odhadl, že snižování počtu prasat letos povede ke zdražení vepřového masa přibližně o pětinu. Zatímco celkový počet prasat loni meziročně klesl zhruba o tři procenta, stavy prasnic se podle údajů AK snížily téměř o třetinu a od loňského října se jejich počty meziměsíčně snižují už o více než 10.000 kusů.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Venkov
- Vítěz národního kola Stockholm Junior Water Prize 2026 vyvinul systém pro zkoumání kvality vody (30.04.2026)
- MŽP pokračuje v úspěšné tradici, přispěje k čerpání zdrojů z evropského programu LIFE (29.04.2026)
- Slovensko chce zakázat komerční množení psů mimo řádné chovatelské stanice (29.04.2026)
- Děti ve školce s nadšením chovají kuřata. Je to šílené, spílají kritici (29.04.2026)
- Myslivci ve Zlínském kraji začali využívat drony k ochraně mláďat při sečích (27.04.2026)
- V Olomouci začíná jarní výstava květin Flora (23.04.2026)
- Jakub Helma: Chodím po polích a pastvinách, a cítím radost od jara do podzimu (22.04.2026)
- V Nizozemsku pomáhají lidé rybám překonat vodohospodářské stavby pomocí "rybího zvonku" (22.04.2026)
- Lepší dozor v oblasti týrání zvířat: Změny přinesou více inspektorů v terénu a zefektivní boj proti týrání (21.04.2026)
- Jez Ráj na Olši v Karviné prošel rekonstrukcí za téměř 94 milionů korun (21.04.2026)

Tweet



