Vodáci dostali dárek
07.05.2003 | Klatovský deník
Největší změny počínající hlavní turistické sezony v Národním parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava se dočkali vodáci. A mohou mít radost, protože je to změna k lepšímu."Rada parku totiž schválila novelu návštěvního řádu, která umožnila splouvat Vltavu v nejoblíbenějším sedmadvacetikilometrovém úseku od Soumarského mostu k Nové Peci už od 1. května, tedy o měsíc dříve než v předchozích letech," vysvětluje mluvčí správy parku Zdeněk Kantořík a dodává, že tím správa vyšla vstříc žádostem vodáků, kteří chtějí využít období, kdy je v řece víc vody. Vzhledem k tomu, že ve Vltavském luhu hnízdí řada vzácných druhů ptactva, správa žádá vodáky o pochopení a cit k přírodě. V tomto období by v žádném případě neměli vystupovat na břehy mimo vyhrazená místa a měli by zachovávat i patřičný klid, aby hnízdící ptáky neplašili.Podle Kantoříka se zatím vodáci chovají velmi ohleduplně.
Další články v kategorii Venkov
- V Olomouci začíná jarní výstava květin Flora (23.04.2026)
- Jakub Helma: Chodím po polích a pastvinách, a cítím radost od jara do podzimu (22.04.2026)
- V Nizozemsku pomáhají lidé rybám překonat vodohospodářské stavby pomocí "rybího zvonku" (22.04.2026)
- Lepší dozor v oblasti týrání zvířat: Změny přinesou více inspektorů v terénu a zefektivní boj proti týrání (21.04.2026)
- Jez Ráj na Olši v Karviné prošel rekonstrukcí za téměř 94 milionů korun (21.04.2026)
- Pardubičtí cestáři řeší křídlatku, invazní keř může zamořit velká území (17.04.2026)
- Sedláci představili novému vedení MŽP své postoje k aktuálním tématům ochrany přírody (17.04.2026)
- Katastr nemovitostí zůstává občanům snadno dostupný, snahou je ztížit přístup robotům, kteří pracují pro spekulanty (17.04.2026)
- V Česku se otevírají pstruhové revíry. Vysadili čtyři miliony pstruhů (17.04.2026)
- V Evropě přibylo rostlin preferujících půdu s vysokým obsahem dusíku (16.04.2026)

Tweet



