V Británii prosazují zákaz dovozu vajec ze zemí se salmonelózou
15.06.2006 | ČTK
Doplnili jsme vyjádření české veterinární správy ve 2., 3. a 6. odstavci a drůbežářů v 7. odstavci.V Británii se dnes ozvaly výzvy k zákazu dovozu vajec z evropských zemí, kde je výskyt salmonelózy přes 50 procent, tedy i z České republiky. Výzva se opírá o důvěrnou zprávu evropského úřadu pro potraviny, která se dostala na veřejnost, a podle níž je 62 procent drůbežáren v ČR nakaženo, ve Španělsku to je 51 procent a v Polsku 51 procent. V Británii jde o 12 procent, což je třetí místo odspodu v žebříčku EU.Podle mluvčího Státní veterinární správy ČR Josefa Dubna výskyt salmonelózy v drůbežárnách neznamená, že by jejich produkce byla závadná a ohrožovala zdraví lidí.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Tragédie na pastvě na Slovensku: Muže zabila kráva (28.05.2026)
- Resort zemědělství nadále vyplácí dotace Agrofertu. Stopka se jich netýká, tvrdí ministr (28.05.2026)
- Německo a další státy odmítly navýšení rozpočtu na zemědělství a kohezi (28.05.2026)
- Reuters: Čína povoluje vývoz močovinového hnojiva, může to snížit světové ceny (28.05.2026)
- Pradědečkův traktor v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi připomene legendární značku Škoda. Historické stroje ožijí v pohybu (28.05.2026)
- Matěj Pomahač: Vrátit meze do krajiny (27.05.2026)
- Ministr Šebestyán hovořil o mrazech na jednání v Bruselu. Rada se zabývala i krizí na Blízkém východě a dostupností hnojiv (27.05.2026)
- Pozvánka na jednání klubu blonde d'Aquitaine (26.05.2026)
- Výzkum mořských řas jako inhibitoru metanu (26.05.2026)
- Konflikt na Blízkém východě ohrožuje také srílanský čajový průmysl (26.05.2026)

Tweet



