Babiš má problém? ÚOHS vyšetřuje nákup skupiny Agrofert
21.01.2015 | eurozpravy.cz
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal prošetřovat zatím poslední nákup skupiny Agrofert místopředsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Skupina koupila regionálního obchodníka se zemědělskými komoditami a chemikáliemi Agropodnik Svitavy.
Návrh na povolení fúze podala společnost AGROFERT, a.s. Firma má prostřednictvím svitavského Agropodniku získat i jeho dceřiné společnosti Agropodnik Svitavy a Agrostav Svitavy.
ÚOHS bude posuzovat oblast nákupu a prodeje průmyslových hnojiv, přípravků na ochranu rostlin, zemědělských produktů a poskytování služeb zemědělským prvovýrobcům. Rozhodnout o povolení transakce by měl do poloviny února. Firmy podepsaly kupní smlouvu tento týden v pondělí. Agrofert uvedl, že svitavský Agropodnik koupila jeho společnost Cerea. Kupní cenu společnosti neuvedly.
Agropodnik Svitavy je regionálním obchodníkem s olejninami, obilovinami, hnojivy a přípravky na ochranu rostlin. Firma působí ve čtyřech střediscích v Pardubickém kraji. Vedle Svitav také v Poličce, Cerekvici nad Loučnou a Městečku Trnávka. Zaměstnává 30 lidí. V roce 2013 dosáhla obratu 370 milionů korun. Zbylých 38,7 procenta akcií vlastní menšinoví a drobní akcionáři.
Další články v kategorii Zemědělství
- Ve Stálkách na Znojemsku postaví zemědělci šest nových hal pro chov brojlerů (19.12.2025)
- Dohoda EU s Mercosurem o obchodu se odkládá na leden, uvedla von der Leyenová (19.12.2025)
- Německo a Španělsko vyzvaly lídry EU k podpoře dohody s Mercosurem (19.12.2025)
- Opakované demonstrace zemědělcům dobré jméno neudělají (19.12.2025)
- V Bruselu protestují tisíce zemědělců proti zemědělské politice EU (19.12.2025)
- Projekt Hlídače státu: Agrofert má i přes Babišův střet zájmů zakázky od státu (19.12.2025)
- Itálie a Francie jsou proti rychlému schválení a podpisu dohody Mercosur (18.12.2025)
- Čí zájmy hájí premiér Babiš na jednání Evropské rady k rozpočtu? Naší země, nebo svého agroholdingu? (18.12.2025)
- Evropský parlament schválil odklad nařízení o odlesňování o další rok (18.12.2025)
- Řečtí zemědělci pokračují v blokádách i po příslibu více peněz (18.12.2025)

Tweet



