Bavlna má růstový potenciál
28.07.2005 | Colosseum
Řada analytiků předpovídá bavlně světlé zítřky. Podle nich má totiž tato komodita zajímavý růstový potenciál a do konce roku by se měla obchodovat za mnohem vyšší ceny než je tomu nyní. Kurz aktivního prosincového futures kontraktu se v současnosti pohybuje těsně pod 52 centovou úrovní za jednu libru, do konce roku by se však cena mohla vyšplhat až k 60 centové hranici. Bavlnu by měla podpořit v růstu především akcelerující poptávka z Indie, která těží z výhody levné pracovní síly a tamní textilní průmysl expanduje.
Indie již nyní těží z restrikcí dovozu, který na čínský textil uvalily Spojené státy a Evropa. Podle amerického ministerstva zemědělství by spotřeba bavlny ze strany Indie měla v marketingovém roce, jenž bude u bavlny zahájen 1. srpna, dosáhnout 16 milionů žoků, meziročně více o 6,7 procent.
Další články v kategorii Zemědělství
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)
- Regenerativní zemědělství se po letech pokusů i praxe jeví jako možné a vhodné (11.12.2025)
- Ministerstvo zemědělství vyhlásilo výsledky veřejné soutěže programu na podporu aplikovaného výzkumu ZEMĚ II (11.12.2025)
- Zemědělci by mohli nově řešit i větrnou erozi, MŽP připravilo novelu vyhlášky (10.12.2025)
- Podcast | Šebek: Nelžeme si do kapsy, že nová vláda bude podporovat malé a lokální farmy (10.12.2025)
- Agrostroj Pelhřimov se loni dostal do ztráty, chystá závod v USA (10.12.2025)
- Dohoda o NGT umožní rychlejší vývoj plodin odolných vůči klimatu (10.12.2025)
- Chlebovické brambory – Farma Libora Janečky – vítěz soutěže Farma roku 2025 (10.12.2025)

Tweet



