Belgie zakázala kastraci selat bez anestézie
15.09.2011 | APIC-AK
Od příštího roku nebude možné v Belgii provádět chirurgickou kastraci selat bez anestézie, od roku 2018 pak nebude možné provádět kastraci vůbec.
Od 1. ledna 2012 bude v Belgii zakázáno provádět kastraci selat bez anestézie, jak informoval Svaz belgických jatek a bouráren (FEBEV) ve své tiskové zprávě. Svaz tak splnil svůj slib z loňského roku, že se zasadí od roku 2012 o zastavení chirurgické kastrace bez umrtvení. Od roku 2018 bude kastrace selat zakázána úplně.
Zákaz je reakcí na výsledky výzkumu belgického Výzkumného ústavu zemědělství a rybářství (ILVO) na téma dobrých životních podmínek zvířat a výsledkem snahy o zajištění úspěšného ztržňování belgického vepřového masa na národní i mezinárodní úrovni. Jedná se o dobrovolnou iniciativu belgických zpracovatelů masa.
René Maillard, manažer Belgian Meat Office, rozhodnutí FEBEV přivítal: „ Belgické odvětví výroby masa podpořilo německé stanovisko ohledně kastrace selat. Jedná se o krok správným směrem, který bude mít pozitivní dopad na naše obchodní styky s nejvýznamnějšími zahraničními zákazníky“.
Další články v kategorii Zemědělství
- Zemědělci na jihu Čech snižují stavy skotu, kvůli suchu nemají krmivo (22.07.2026)
- Moderní technologie pomáhají místním podnikům i zemědělcům (22.07.2026)
- Ázerbájdžán jednal o možnostech spolupráce s českou skupinou Agrofert (22.07.2026)
- V Česku podle vědců přibývá nepůvodních hub. Škodí lesům i plodinám (22.07.2026)
- Francouzská ministryně podá demisi kvůli zákonu povolujícímu některé pesticidy (22.07.2026)
- Pes: odvěký pomocník stád. Výstava sezóny Národního zemědělského muzea představí příběh nejstaršího zvířecího společníka člověka (21.07.2026)
- Házení psů o zem, výkaly v miskách. Chovatelka odmítla obžalobu z týrání psů (21.07.2026)
- Hladina Dunaje v Rumunsku je nejnižší za 30 let, způsobuje problémy zemědělcům (21.07.2026)
- V Bosně roste nejdražší zelenina na světě. Kilo papriček stojí i 400 tisíc (21.07.2026)
- Počasí na jižní Moravě výrazně urychlilo sklizeň, na Břeclavsku mají hotovo (21.07.2026)

Tweet



