Bioakademie 2005 Lednice
06.05.2005 | ÚZPI
Na přelomu června a července – od 29. 6. do 1. 7. 2005 – se uskuteční v pořadí již pátý ročník Evropské Letní Akademie Ekologického Zemědělství, již tradičně v Lednici na Moravě. Úvodní plenární zasedání, na kterém přislíbili účast ministři zemědělství a životního prostředí evropských zemí, zástupci EK, IFOAM, FiBL a další významné osobnosti, bude věnováno aktuálním otázkám ekologického zemědělství nejen u nás, ale v celé Evropské unii. Dále bude probírána problematika GMO jako stálá hrozba ekozemědělce, znečišťování Dunaje pesticidy a nové možnosti nechemické ochrany rostlin a Nařízení rady č. 2092/91 o vztahu k welfare zvířat v ekozemědělství.
Letos jsou připravena na výběr tři témata dvoudenní odborné konference, doplněné exkurzemi v ČR i zahraničí, tentokrát s pěti různými trasami. Konference A je věnována nechemické ochraně rostlin, konference B zdraví zvířat v ekologickém zemědělství a konference C rozvoji a podpoře ekologického zemědělství v rámci EU. Trasy exkurzí vedou do Jeseníků, na jižní Moravu, na Slovensko, do Rakouska a Německa-Bavorska.
Bioakademie je příležitostí vyměnit si informace s kolegy a získat nové kontakty z celé Evropy, proto přijeďte všichni, kterým je problematika ekologického zemědělství blízká.
Zájemci o účast najdou podrobný program Bioakademie a všechny organizační pokyny na adrese www.pro-bio.cz. Termín uzávěrky přihlášek je 27. května!
Další články v kategorii Zemědělství
- O možném zákazu lovu lišek norováním budou poslanci dál jednat (06.06.2026)
- Antonín Wollner je už devátým mlynářem v Chumeckém mlýně, tedy za posledních 300 let (05.06.2026)
- Nejhorší sucho za 65 let zdražuje krmiva. Balík sena stojí už dva tisíce (05.06.2026)
- EU potvrdila fondu, že postupuje správně při obnovení nárokových dotací pro Agrofert (05.06.2026)
- Kvalitní školení k hodnocení exteriéru u plemene limousine (05.06.2026)
- Zemědělství 21. století stojí na technologiích i lidech (05.06.2026)
- Potravinami Moravskoslezského kraje jsou perníkové uši, marmeláda či tlačenka (05.06.2026)
- Společnost Hanka Mochov spustila sklizeň nových brambor, kvalita je velmi dobrá (04.06.2026)
- Škody po mrazech letos nahlásilo 42 pěstitelů jahod, o 20 méně než v roce 2024 (04.06.2026)
- Kulatý stůl o mléce: Ministerstvo zemědělství, producenti a zpracovatelé jednali o rozvoji mléčného sektoru (04.06.2026)

Tweet



