Budvaru a Anheuseru tentokrát smírně
19.04.2006 | iHNed.cz
Poprvé v historii skončil známkoprávní spor Budějovického Budvaru a amerického pivovaru Anheuser-Busch smírem. Budvar podle dohody může na Kypru dál prodávat své pivo pod značkou Budějovický Budvar a na etiketách používat obchodní jméno Budweiser Budvar, National Corporation. Rozhodl o tom minulý týden soud v Nikósii. Pivovary se rovněž dohodly, že nebudou navzájem požadovat náhradu škod a uhradí si své náklady na právníky.
"Dosažení smíru na Kypru vítáme a považujeme toto řešení za oboustranně výhodný kompromis," uvedla právnička Budějovického Budvaru Helena Lejtnarová. Spor na Kypru se táhl od roku 2000.
Další články v kategorii Zemědělství
- U veřejných zadavatelů chceme zvýšit podíl lokálních potravin, shodli se ministr Šebestyán s ministryní Mrázovou (10.04.2026)
- Jihomoravští zemědělci žádají vytvoření strategické rezervy nafty pro sklizeň (10.04.2026)
- Šebestyán: Ve veřejném stravování by se mělo častěji vyskytovat české maso (10.04.2026)
- Za „zelené baterie venkova“: Zemědělci a energetici volají po rozumném rozvoji bioplynových stanic (10.04.2026)
- Ústav zemědělské ekonomiky a informací vede Vladimír Eck (10.04.2026)
- CNBC: Po válce na Blízkém východě může ceny potravin zvýšit i jev super El Nino (10.04.2026)
- Europoslanci ze zemědělského výboru podpořili zákaz názvů jako vegetariánský steak (09.04.2026)
- Příliš dobrá sezona brambor přivedla české pěstitele téměř na mizinu (09.04.2026)
- Farmáři mohou začít podávat jednotné žádosti, SZIF rozdělí 30 mld. Kč, jako loni (09.04.2026)
- Ovocné stromy, mnohde už v plném květu, ohrozí od pátku do neděle mráz (09.04.2026)

Tweet



