Ceny komodit na Plodinové burze reagují na výsledky sklizně
06.09.2011 | ČTK
Ceny komodit na Plodinové burze v Brně začínají reagovat na výsledky letošní sklizně. Ceny většiny plodin mírně rostou, výjimkou je kukuřice. Vyplývá to z informací, které dnes Plodinová burza zveřejnila. "Pohyb cen má závislost na letošní sklizni. Je to obvyklé. Před sklizní ceny klesají, po sklizni je to naopak," řekl ČTK generální sekretář burzy Karel Zezula. Výjimkou je kukuřice, jejíž ceny naopak klesají, i když cenový vývoj je nepatrný. "Je to s ohledem na úrodu, která letos bude, začne se sklízet v září," dodal Zezula.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Zemědělci na jihu Čech snižují stavy skotu, kvůli suchu nemají krmivo (22.07.2026)
- Moderní technologie pomáhají místním podnikům i zemědělcům (22.07.2026)
- Ázerbájdžán jednal o možnostech spolupráce s českou skupinou Agrofert (22.07.2026)
- V Česku podle vědců přibývá nepůvodních hub. Škodí lesům i plodinám (22.07.2026)
- Francouzská ministryně podá demisi kvůli zákonu povolujícímu některé pesticidy (22.07.2026)
- Pes: odvěký pomocník stád. Výstava sezóny Národního zemědělského muzea představí příběh nejstaršího zvířecího společníka člověka (21.07.2026)
- Házení psů o zem, výkaly v miskách. Chovatelka odmítla obžalobu z týrání psů (21.07.2026)
- Hladina Dunaje v Rumunsku je nejnižší za 30 let, způsobuje problémy zemědělcům (21.07.2026)
- V Bosně roste nejdražší zelenina na světě. Kilo papriček stojí i 400 tisíc (21.07.2026)
- Počasí na jižní Moravě výrazně urychlilo sklizeň, na Břeclavsku mají hotovo (21.07.2026)

Tweet



