Česká drůbež přiznala účast Pohlmanna
29.11.1999 | Lidové noviny
LN 29.11.1999
Ceská drubež priznala úcast Pohlmanna
DOMAŽLICE Jednatel firmy Ceská drubež, která je investorem plánovaných velkodrubežáren na Domažlicku, Petr Cervený vcera priznal, že jedním z tichých spolecníku firmy je provozovatel ctyr bavorských drubežích velkofarem Nemec Stefan Pohlmann. Cervený to ješte nedávno tajil. Podle odpurcu výstavby drubežáren byl Stefan Pohlmann spolecne se svým otcem Antonem v Nemecku potrestán vysokou pokutou za nevyhovující podmínky chovu drubeže. Za projekty výstavby drubežáren na Domažlicku stojí podle aktivistu práve Anton Pohlmann, který byl kvuli chovu drubeže v Nemecku údajne již petkrát soudne trestán. "Tento fakt neskýtá záruku, že veškeré dohody spojené s fungováním drubežáren budou dodrženy," tvrdí odpurci drubežáren. "Stefan Pohlmann si neprál být verejne spojován s firmou Ceská drubež predevším proto, že se obával toho, aby v Bavorsku pred nynejšími farmami nezacali aktivisté rovnež demonstrovat, jako se to deje tady na Domažlicku. Myslím, že se mohlo nekolik desítek lidí z domažlického okresu, kterí se na bavorské farmy prijeli podívat, presvedcit, že jsou v porádku," uvedl Cervený. Aktivisté v cele s Janem Rovenským podle nej vedí, že Stefan Pohlmann nemá s otcem, který pusobí nyní v Americe, nic spolecného. "Já jejich útoky považuji za naprosto primitivní. Zpocátku odpurci drubežáren protestovali proti nicení životního prostredí a týrání zvírat, ale nyní se jejich zájem týká jen toho, kdo je vlastne investorem," rekl Cervený.
Tomu neprímo odpovídala i sobotní protestní akce, kterou usporádala Mezioborová pracovní skupina pro drubeží velkochovy ve Všerubech. Puvodní ctyri ohlášené duvody, kdy melo jít aktivistum predevším o vyrešení otázek kolem již rozestavené drubežárny v Myslívi, se zredukovaly pouze na jediný kdo je skutecným investorem Ceské drubeže.
ctk
Další články v kategorii Zemědělství
- Reuters: Neobvykle teplý březen může v Indii ohrozit úrodu pšenice a řepky (27.02.2026)
- Celosvětová produkce kávy bude v příští sezóně na rekordu, analyzuje Rabobank (27.02.2026)
- Ministr Šebestyán představil potravinového ombudsmana: Mediátor řešení vztahů mezi články potravinového řetězce a kontakt pro zákazníky a firmy (26.02.2026)
- Koncem března bude v ČR k dispozici vakcína proti dalším typům katarální horečky ovcí (26.02.2026)
- ČSÚ: V Plzeňském kraji loni meziročně klesly stavy drůbeže i prasat (26.02.2026)
- O status rodinné farmy si po měsíci řekl jediný podnik (26.02.2026)
- MZe rozšíří podmínky pro vyplacení dotace na vakcinaci prasat, projedná to vláda (26.02.2026)
- V Žatci vytvořili výukové materiály k přiblížení chmelařské tradice žákům (25.02.2026)
- Chumecký mlýn – zlatá medaile v programu Pestrá krajina 2025 (25.02.2026)
- USA se na Trumpův pokyn vrací ke glyfosátu. Ministr Kennedy otočil (25.02.2026)

Tweet



