Česko i Francie požadují jednoduchou a tržní zemědělskou politiku
09.03.2011 | MZe ČR
Čeští i francouzští zemědělci mají právo na jednoduchá pravidla Společné zemědělské politiky, na tom se shodli český ministr zemědělství Ivan Fuksa a prezident francouzské Agrární komory Guy Vasseur. Dále spolu jednali i o kvalitě dovážených potravin a zastropování přímých.
„Máme s prezidentem Vasseurem společný zájem na podpoře reforem, které posílí tržní orientaci Společné zemědělské politiky a povedou k vytvoření záchranné sítě pro případy propadů cen a krizí. Také jsme se shodli, že po roce 2013 by měla platit pro evropské zemědělce co nejjednodušší pravidla, protože tím posílíme jejich konkurenceschopnost, “ řekl po jednání ministr Ivan Fuksa.
Český ministr a francouzský prezident Agrární komory našli společnou řeč v otázce importovaných výrobků ze zemí mimo Evropskou unii. Podle Ivana Fuksy i Guy Vasseura by potraviny dovážené ze třetích zemí měly splňovat stejné požadavky, jako výrobky členských států EU.
Čeští i francouzští představitelé shodně podporují dobrovolnou spolupráci producentů potravin, která by jim zajistila silnější pozici například při vyjednávání s obchodními řetězci. Projednány byly aktuální obtíže v sektoru vepřového, drůbežího a hovězího masa. Panuje shoda na hledání opatření pro řešení nesnadné situace.
Tereza M. Dvořáčková
tisková mluvčí MZe
Další články v kategorii Zemědělství
- Slovensko kvůli klesajícím cenám mléka navýší dotace farmářům, řekl ministr (07.05.2026)
- Ministr po kulatém stolu ke skotu: Chceme zvýšit zpracování hovězího masa v Česku a snížit vývoz živých zvířat (07.05.2026)
- V komerčním chovu prasat na Slovensku byl podle veterinářů potvrzen africký mor (07.05.2026)
- Nováčkovi: Farma ve vsi je opravdu ve vsi, a přitom jen kousek od Ostravy (07.05.2026)
- Výskyt hraboše polního v dubnu 2026 (07.05.2026)
- V chovu drůbeže na Kroměřížsku potvrdily testy newcastleskou chorobu (07.05.2026)
- Aktuální plochy chmelnic se proti loňsku velmi mírně snížily na 4786 hektarů (06.05.2026)
- Samosběr u Olomouce začne v červnu. Česnek vypadá luxusně, těší farmáře (05.05.2026)
- Nová technologie pro sexaci spermatu (05.05.2026)
- Z pole do kokpitu. Mladé lidi láká moderní zemědělství (05.05.2026)

Tweet



