Geneticky modifikovaný lilek v Indii zatím nepovolen
05.08.2010 | ÚZEI, Agronavigator.cz
Indie zastavila registraci geneticky modifikovaného lilku s tvrzením, že pro zajištění bezpečnosti spotřebitelů je potřebné uskutečnit další studie. Vládní komise schválila pěstování geneticky modifikovaného lilku, odolného proti škůdcům na trh v říjnu minulého roku. Ministr životního prostředí Džajrám Rámeš však oznámil, že je potřebné uskutečnit další nezávislý výzkum s cílem zajistit, že hybridní lilek je bezpečnou potravinou pro lidi. Lídři států, které pěstují nejméně 60 procent indické produkce lilku, uvedli, že zakážou pěstování geneticky modifikované odrůdy bez ohledu na rozhodnutí centrální vlády. Zatím jedinou geneticky modifikovanou plodinou, která se v Indii pěstuje pro komerční využití, je bavlna.
Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.
Další články v kategorii Zemědělství
- Drahý plyn dusí chemický segment Agrofertu. Výroba čpavku jede na technické minimum (17.03.2026)
- V Národním zemědělském muzeu probíhá výstava modelů vláčků (17.03.2026)
- Ministerstvo zemědělství upravuje podmínky pro podmíněnost a přímé platby, zemědělci budou mít při hospodaření větší flexibilitu (17.03.2026)
- Nové ohnisko ptačí chřipky bylo potvrzeno v komerčním chovu kachen ve Středočeském kraji (17.03.2026)
- Ministerstvo zemědělství nesouhlasí se závěry NKÚ k zadržování vody v krajině, programy jsou funkční, na některé projekty ovšem chyběly peníze (16.03.2026)
- Jak se splní nesplnitelné? Stačí snížit cíl – praxe ministerstva zemědělství odhalena (16.03.2026)
- Zetor letos plánuje představení nové řady traktorů, další propouštění nechystá (16.03.2026)
- Obavy o další vývoj v zemědělství za současné vlády nebrání sedlákům v diskusi s partnery i oponenty (16.03.2026)
- Veterináři mají stávkovou pohotovost. Škrty ohrožují bezpečnost potravin, tvrdí (15.03.2026)
- Středočeští zemědělci loni sklidili nejvíc obilí od roku 2016 (14.03.2026)

Tweet



