Hospodářská krize v USA snižuje obrat pesticidů a hnojiv
30.11.2012 | ÚZEI, Agronavigator.cz
V USA prodej pesticidů a hnojiv na trhu IVM (Industrial Vegetation Management) poklesl od roku 2009 o 5 procent. To vyplývá z nedávno publikované zprávy „Trh IVM pro pesticidy a hnojiva: Analýzy trhu USA a šance“ vypracované mezinárodně činnou společností pro poradenství a průzkum trhu Kline & Company. Pokles je způsoben především zvýšeným používáním levnějších generických herbicidů, krizí na trhu nemovitostí a menším používáním regulátorů růstu a insekticidů v lesnictví.
Trh IVM zahrnuje oblast lesnictví, pastvin, vodních zdrojů a tradiční dopravy (silnice a železnice). „Lidé mají k dispozici méně peněz a v některých případech přispívá k omezení aplikace pesticidů i společenský tlak“, odůvodňuje tento vývoj Dennis Fugate, manažer pro pesticidy společnosti Kline.
Šíření plevelů by mohlo opět oživit prodej pesticidůPomalé, kontinuální šíření plevelů a invazních rostlinných druhů nebo přechod od mechanických k cenově výhodnějším chemickým ochranným opatřením by mohlo růst oživit, tvrdí Fugate a dodává, že používání levnější generiky však může tento vývoj opět utlumit. 39 % z celkového obratu na trhu IVM v roce 2011 se podle společnosti Kline vztahuje k obhospodařování pastvin – největšímu segmentu zahrnutému do této studie.
Nicméně vysoké náklady na krmiva, redukce stád skotu a zisků růst v tomto sektoru oslabily. Měřeno podle kategorie produktů bylo v roce 2011 přes 97 % obratu dosaženo prodejem herbicidů, jak vyplývá ze studie.
Společnost Dow AgroSciences specializovaná na přípravky na ochranu rostlin a biotechnologie potvrzuje v USA nadále dominantní pozici v oblasti pastvin i silnou účast v jiných sektorech. Tři přední výrobci Dow, BASF a DuPont by mohli společně udržet na celkovém trhu IVM podíl 60 %, přičemž význam výrobců generiky v budoucnu ještě posílí, uvádí se ve zprávě společnosti Kline.
Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.
Další články v kategorii Zemědělství
- Požár v obří líhni Agrofertu: Z budovy pro miliony kuřat musely prchat desítky lidí (29.04.2026)
- Fond prověřuje kvůli možnému střetu zájmů dotace pro Agrofert za miliardu (28.04.2026)
- Bluetongue: období sezónně prosté KHO pomalu končí (28.04.2026)
- Z Česka bude možné vyvážet hovězí a vepřové maso do Singapuru, uvedli veterináři (28.04.2026)
- U Utína na Havlíčkobrodsku je nová vinice, majitelé budou hrozny sami zpracovávat (28.04.2026)
- Polovina území ČR trpí silným půdním suchem, i kvůli suché a teplé zimě (28.04.2026)
- Studie: Menší pole mohou snížit počet hrabošů v krajině i škody na úrodě (27.04.2026)
- Ruská továrna na hnojiva byla cílem ukrajinských dronů v dubnu již podruhé (27.04.2026)
- Sehnat půdu v Praze není pro malé farmáře problém, chybí jim metodika (27.04.2026)
- Sedláci v ASZ ČR nepodporují plošnou aplikaci hubících prostředků proti hraboši polnímu (24.04.2026)

Tweet



