I nadále se bude podporovat prodej a spotřeba českých potravin
20.09.2006 | Potravinářská komora
Podpora prodeje a spotřeby českých potravinářských výrobků bude i nadále patřit mezi hlavní priority Ministerstva zemědělství a Potravinářské komory ČR. V průběhu pracovního setkání konaného 11. září se na tom shodli nová ministryně zemědělství Milena Vicenová, prezident PK Jaroslav Camplík a ředitel PK Miroslav Koberna. V rámci setkání se vedla také diskuse o možných způsobech řešení současných problémů potravinářského průmyslu. „Došli jsme k závěru, že na řešení problémů musí být vyčleněn přiměřený objem financí v podpůrných programech včetně zachování národních dotačních podpor,“ informoval ředitel PK Miroslav Koberna.
Představitelé PK s novou ministryní diskutovali i o problematice požadavků kladených na potravinářské podniky zákonem o integrované prevenci a omezování znečišťování.Ministryně Vicenová přislíbila osobní účast na jednání Představenstva Potravinářské komory, které se v Praze uskuteční ve čtvrtek 21. září.
Další články v kategorii Zemědělství
- Matěj Pomahač: Vrátit meze do krajiny (27.05.2026)
- Ministr Šebestyán hovořil o mrazech na jednání v Bruselu. Rada se zabývala i krizí na Blízkém východě a dostupností hnojiv (27.05.2026)
- Pozvánka na jednání klubu blonde d'Aquitaine (26.05.2026)
- Výzkum mořských řas jako inhibitoru metanu (26.05.2026)
- Konflikt na Blízkém východě ohrožuje také srílanský čajový průmysl (26.05.2026)
- Evropskou komisi odpověď ohledně Babišova byznysu neuspokojila, varovala před dotacemi (26.05.2026)
- Jakub Helma z Rodinné farmy Helmovi: Lásku k venkovu mám zkrátka v sobě (25.05.2026)
- Začíná další ročník akce Poznej svého farmáře. Zájemcům se otevře 11 farem (25.05.2026)
- Začal samosběr jahod (25.05.2026)
- EU pozastavila na rok dovozní cla na hnojiva, netýká se to Ruska a Běloruska (22.05.2026)

Tweet



