Italští vinaři představí v Praze průřez čtyřmi regiony
06.12.2006 | Mladá fronta Dnes
Milovníkům vína se ve čtvrtek otevře možnost projít si velkou část vinařské Itálie na pár desítkách čtverečních metrů. V hotelu Mariott se 7. prosince bude konat už čtvrtý ročník setkání nazvaného Italian Wine Gala. Degustace pro odborníky, dovozce a restauratéry se zúčastní desítka předních vinařství - Biondi Santi, Castello di Querceto, Gerardo Cesari, Fantinel, A. & G. Folonari, Marchesi di Barolo, Guerrieri Rizzardi, Rocca delle Macie, F.lli Tedeschi a Tenuta Poggio Verrano. Zastoupeny tak budou regiony Toskánsko (Toscana), Benátsko (Veneto), Piemont (Piemonte) a Furlansko (Friuli).
Česko podle statistik zahraničního obchodu dováží nejvíce vína právě z Itálie. Podle Italského úřadu pro zahraniční obchod dosáhla hodnota dovozu vína z Itálie loni 22,5 milionů eur, což představovalo čtvrtinu celkového dovozu.
Další články v kategorii Zemědělství
- Erozní vyhláška má řešit i vítr, Motoristé plánují změny (15.12.2025)
- Šebestyán vedl zemědělský dotační fond, od letoška zastupoval velké agropodniky (15.12.2025)
- Na Litoměřicku a Nymbursku se potvrdila v malochovech newcastleská choroba (15.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)
- Regenerativní zemědělství se po letech pokusů i praxe jeví jako možné a vhodné (11.12.2025)
- Ministerstvo zemědělství vyhlásilo výsledky veřejné soutěže programu na podporu aplikovaného výzkumu ZEMĚ II (11.12.2025)
- Zemědělci by mohli nově řešit i větrnou erozi, MŽP připravilo novelu vyhlášky (10.12.2025)
- Podcast | Šebek: Nelžeme si do kapsy, že nová vláda bude podporovat malé a lokální farmy (10.12.2025)

Tweet



