MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě
12.12.2025 | ČTK
Stát poskytne minimálně 300 milionů korun na instalace nových agrofotovoltaických elektráren, tedy solárních elektráren na obhospodařované zemědělské půdě. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) k tomu nyní vyhlásilo novou dotační výzvuZpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Ministerstvo zemědělství upravuje podmínky pro podmíněnost a přímé platby, zemědělci budou mít při hospodaření větší flexibilitu (17.03.2026)
- Nové ohnisko ptačí chřipky bylo potvrzeno v komerčním chovu kachen ve Středočeském kraji (17.03.2026)
- Ministerstvo zemědělství nesouhlasí se závěry NKÚ k zadržování vody v krajině, programy jsou funkční, na některé projekty ovšem chyběly peníze (16.03.2026)
- Jak se splní nesplnitelné? Stačí snížit cíl – praxe ministerstva zemědělství odhalena (16.03.2026)
- Zetor letos plánuje představení nové řady traktorů, další propouštění nechystá (16.03.2026)
- Obavy o další vývoj v zemědělství za současné vlády nebrání sedlákům v diskusi s partnery i oponenty (16.03.2026)
- Veterináři mají stávkovou pohotovost. Škrty ohrožují bezpečnost potravin, tvrdí (15.03.2026)
- Středočeští zemědělci loni sklidili nejvíc obilí od roku 2016 (14.03.2026)
- Ministerstvo vyvrací dezinformace kolem svého rozpočtu: nejde o navyšování dotací, snahou je srovnat dluh, vytvořený předchozí vládou (13.03.2026)
- Svazy chtějí s MZe a MŽP řešit ochranu zvířat, které ohrožují chov či prostředí (13.03.2026)

Tweet



