Jihočeští sportovní rybáři vysadili dva milióny ryb
08.04.2004 | Právo
Jihočeští sportovní rybáři ulovili v loňském roce ve svých revírech téměř 443 tisíc kusů ryb. Více než dva milióny jich ovšem do jihočeských vod, obhospodařovaných Českým rybářským svazem (ČRS), vysadili.
Na středeční tiskové konferenci v Českých Budějovicích to řekl hospodář Jihočeského územního svazu ČRS Milan Hladík. Připomněl, že na pstruhové vody letos poprvé lovci vyrazí v pátek 16. dubna. Nově se v letošním roce bude rybařit také na nádrži Humenice na Stropnici.
"Na začátek pstruhové sezóny máme připraveno k vysazení dalších 4,5 tuny pstruha duhového a tunu sivena amerického. Ryby budeme vysazovat průběžně, tak abychom plynule kompenzovali úlovky," uvedl Hladík.
V jihočeských pstruhových a mimopstruhových revírech loni sportovní rybáři ulovili například 245 tisíc kaprů, 16,5 tisíce štik či bezmála 24 tisíc candátů. V rámci zarybňovacích plánů přitom ve stejném období vysadili 368 tisíc kaprů, 327 tisíc štik a 235 tisíc candátů.
Podobný rozdíl mezi úlovky a násadou evidují také u lososovitých ryb. Na šest tisíc ulovených pstruhů obecných připadá 88 tisíc kusů vysazených. Pstruhů duhových uvízlo na udicích 33 tisíc, vysazeno jich bylo 91 tisíc. Lipanů, kteří jsou symbolem Českého rybářského svazu, bylo na jihu Čech uloveno necelých 700, vysazeno pak 64 tisíc kusů.
Velký zájem projevovali rybáři z celé republiky i ze zahraničí o jihočeské přehradní nádrže. Jen na Lipně jich loni úspěšně lovilo téměř sedm tisíc. "Zde ovšem významně poklesl úlovek candáta a to zhruba o polovinu. Pokud by se tato situace opakovala, museli bychom uvažovat o změně způsobu zarybňování," zdůraznil Hladík.
Jihočeský územní svaz ČRS, který sdružuje celkem 61 organizací na území celého Jihočeského kraje a v okrese Pelhřimov, má v současnosti bezmála 27 tisíc dospělých členů a téměř šest tisíc členů ve věku do osmnácti let.
Další články v kategorii Zemědělství
- Sedláci v ASZ ČR nepodporují plošnou aplikaci hubících prostředků proti hraboši polnímu (24.04.2026)
- Značku Výrobek roku Libereckého kraje ponese dalších deset regionálních výrobků (24.04.2026)
- SZIF zveřejnil analýzy k dotacím Agrofertu, chce předejít spekulacím (24.04.2026)
- Jarní mrazy ohrožují třešně, jabloně i brambory, na hodnocení dopadů je brzy (24.04.2026)
- Půda pro mladé zemědělce v ohrožení. Vládní poslanec navrhuje omezení pachtu státních pozemků (24.04.2026)
- EK navrhla pozastavení akreditace slovenské zemědělské platební agentuře PPA (23.04.2026)
- Rusko do prosince prodloužilo omezení vývozu hnojiv (23.04.2026)
- Babišovy zájmy? „V Bruselu si musí dávat velký pozor, co teď od české vlády jde,“ říká šéf Asociace (23.04.2026)
- Agrofert může opět čerpat dotace, rozhodl SZIF na základě analýz (23.04.2026)
- I extrémně nízké dávky pesticidů ohrožují mikrobiom vodních bezobratlých (23.04.2026)

Tweet



