Kakao oslabuje na nejnižší úroveň od 7.října
30.10.2013 | Colosseum
Nejaktivnější futures kontrakt na kakao na burze ICE Futures U.S. včera oslabil, a to na základě spekulací, podle kterých dodávky na globální trhy porostou s tím, jak sklizeň v západní Africe nabírá na tempu. David Streit, meteorolog v Commodity Weather Group očekává, že deštivé počasí očekávané na Pobřeží slonoviny nenaruší průběh stávající sklizně a naopak pomůže zlepšit stav sklízeného kakaa.
Od počátku letošního roku, na základě spekulací očekávajících pokles kvality kakaových bobů kvůli déle trvajícímu suchu v západní Africe, vzrostla cena kakaa celkově o 20%. Futures na kakao s prosincovým termínem dodání oslabil v rámci včerejší obchodní seance na burze ICE Futures U.S. o 1,1% na uzavírací cenu 2.684 dolarů za metrickou tunu. V průběhu minulého týdne oslabil zmíněný futures kontrakt o 0,3%. Cena prosincového kakaa klesá také v rámci dnešního dne, prozatím o 21 USD na 2.663 dolarů za metrickou tunu, nejnižší od 7.října.
Další články v kategorii Zemědělství
- Sucho v Ugandě ničí úrodu, 16 lidí podle vlády zemřelo hlady, uvádí BBC (13.07.2026)
- Odebrání devíti týraných kusů skotu z chovu na Semilsku (13.07.2026)
- V Česku přibývá farem s kanadskými borůvkami (12.07.2026)
- Rusko uzavřelo cestu k Azovskému moři. V ohrožení je vývoz obilí (10.07.2026)
- Vyhláška o závazném postupu při monitoringu eroze zemědělské půdy (10.07.2026)
- Vědec: Zemědělci odhadují nižší výnosy až o 40 procent proti tříletému průměru (10.07.2026)
- Úroda ovoce v ČR letos kvůli mrazům klesne o 53 procent, ztráta bude přes miliardu (10.07.2026)
- Ministr Šebestyán: Za půl roku jsme splnili důležité kroky pro levnější potraviny, podporu zemědělců i ochranu krajiny (10.07.2026)
- Hodnocení kondice masných plemen skotu (09.07.2026)
- Mladí farmáři objevili díru na trhu. Češi chtějí ekologicky farmařit, skoupili předplatné na bedýnky (09.07.2026)

Tweet



