Kakao pokračuje v růstu
29.07.2010 | Colosseum
Čtvrtý den v řadě mířila ve středu vzhůru cena kakaa na burze ICE Futures kvůli silným dešťům a nákaze na Pobřeží slonoviny, což je nejvýznamnější vývozce této komodity. Nákaza by se mohla negativně podepsat na výši úrody. Cenu kakaa také podporují pozitivní očekávání ohledně vývoje spotřeby čokolády v Evropě a dalších částech světa. Kontrakt kakaa s termínem dodání v září si polepšil během středeční seance o 30 dolarů na uzavíral na 3010 amerických dolarech za váhovou tunu. Čtyřdenní série nárůstů je nejdelší od 24. června.
Další články v kategorii Zemědělství
- Drahý plyn dusí chemický segment Agrofertu. Výroba čpavku jede na technické minimum (17.03.2026)
- V Národním zemědělském muzeu probíhá výstava modelů vláčků (17.03.2026)
- Ministerstvo zemědělství upravuje podmínky pro podmíněnost a přímé platby, zemědělci budou mít při hospodaření větší flexibilitu (17.03.2026)
- Nové ohnisko ptačí chřipky bylo potvrzeno v komerčním chovu kachen ve Středočeském kraji (17.03.2026)
- Ministerstvo zemědělství nesouhlasí se závěry NKÚ k zadržování vody v krajině, programy jsou funkční, na některé projekty ovšem chyběly peníze (16.03.2026)
- Jak se splní nesplnitelné? Stačí snížit cíl – praxe ministerstva zemědělství odhalena (16.03.2026)
- Zetor letos plánuje představení nové řady traktorů, další propouštění nechystá (16.03.2026)
- Obavy o další vývoj v zemědělství za současné vlády nebrání sedlákům v diskusi s partnery i oponenty (16.03.2026)
- Veterináři mají stávkovou pohotovost. Škrty ohrožují bezpečnost potravin, tvrdí (15.03.2026)
- Středočeští zemědělci loni sklidili nejvíc obilí od roku 2016 (14.03.2026)

Tweet



