Kormoráni a vydry způsobili letos na Vysočině škodu 1,8 mil. Kč
21.07.2011 | ČTK
Rybářům na Vysočině způsobili v první polovině letošního roku chránění kormoráni velcí společně s vydrami říčními škodu téměř 1,8 milionu korun. Škoda je přibližně o půl milionu korun menší než loni ve stejném období. Nižší je proti loňsku i celkový počet žadatelů o náhrady škod způsobených zvláště chráněnými živočichy. ČTK to řekla mluvčí kraje Jitka Svatošová. Účelovou státní dotaci kraj přeposílá 35 poškozeným subjektům, jimiž jsou převážně rybářské společnosti.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Fotky z koňské soutěže krásy. Tradice přežívá navzdory válkám (23.07.2026)
- Zemědělci na jihu Čech snižují stavy skotu, kvůli suchu nemají krmivo (22.07.2026)
- Moderní technologie pomáhají místním podnikům i zemědělcům (22.07.2026)
- Ázerbájdžán jednal o možnostech spolupráce s českou skupinou Agrofert (22.07.2026)
- V Česku podle vědců přibývá nepůvodních hub. Škodí lesům i plodinám (22.07.2026)
- Francouzská ministryně podá demisi kvůli zákonu povolujícímu některé pesticidy (22.07.2026)
- Pes: odvěký pomocník stád. Výstava sezóny Národního zemědělského muzea představí příběh nejstaršího zvířecího společníka člověka (21.07.2026)
- Házení psů o zem, výkaly v miskách. Chovatelka odmítla obžalobu z týrání psů (21.07.2026)
- Hladina Dunaje v Rumunsku je nejnižší za 30 let, způsobuje problémy zemědělcům (21.07.2026)
- V Bosně roste nejdražší zelenina na světě. Kilo papriček stojí i 400 tisíc (21.07.2026)

Tweet



