Lesnická škola otevře bakalářské studium
22.03.2006 | Silvarium
Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně a Česká zemědělská univerzita v Praze otevírají od září v prostorách lesnických škol v Trutnově kombinovaná bakalářská studia. Tím se město jako druhé v Královéhradeckém kraji stává městem vysokoškolským. "Lesnická a dřevařská fakulta v Brně zahájí studium v oboru Lesnictví, Pražská lesnická a enviromentální fakulta pak studium v oboru Provoz a řízení myslivosti. Studia jsou 3 letá a studenti navštěvují konzultace zpravidla dvakrát měsíčně podle předem stanovených rozvrhů," vysvětlil Josef Štych, ředitel školy.
Absolventi získávají titul bakalář a mohou pokračovat v magisterském studiu příbuzných oborů na mateřských univerzitách. "Upozorňujeme, že přihlášky na oba typy studia je ještě možno stále zasílat. Podrobné informace lze získat na webových stránkách www.slstrutnov.cz a nebo přímo na webových stránkách obou univerzit," doplnil Štych.
Podobné studium bylo před několika roky zahájeno ve Dvoře Králové při Střední průmyslové škole textilní. Ve spolupráci s vysokou školou z Liberce se ale podařilo udržet město mezi vysokoškolskými pouze dva roky.
Další články v kategorii Zemědělství
- Letos se objevilo ve velkochovech deset ohnisek ptačí chřipky, stejně jako loni (22.12.2025)
- Uhlíkově negativní zemědělství: Jak ho můžeme dosáhnout v českých podmínkách? (22.12.2025)
- Ve velkochovu slepic na Havlíčkobrodsku veterináři potvrdili ptačí chřipku (21.12.2025)
- Ve Stálkách na Znojemsku postaví zemědělci šest nových hal pro chov brojlerů (19.12.2025)
- Dohoda EU s Mercosurem o obchodu se odkládá na leden, uvedla von der Leyenová (19.12.2025)
- Německo a Španělsko vyzvaly lídry EU k podpoře dohody s Mercosurem (19.12.2025)
- Opakované demonstrace zemědělcům dobré jméno neudělají (19.12.2025)
- V Bruselu protestují tisíce zemědělců proti zemědělské politice EU (19.12.2025)
- Projekt Hlídače státu: Agrofert má i přes Babišův střet zájmů zakázky od státu (19.12.2025)
- Itálie a Francie jsou proti rychlému schválení a podpisu dohody Mercosur (18.12.2025)

Tweet



