Ministerstvo zemědělství podpoří v příštích třech letech zemědělský výzkum více než 180 miliony korun
16.02.2016 | MZe ČR
Ministerstvo zemědělství ve veřejné soutěži ve výzkumu a vývoji vybralo 29 výzkumných projektů, na které poskytne podporu. Mezi nimi jsou projekty, které přispějí ke zlepšení zemědělských postupů a technologií, lesního a vodního hospodářství.
Přibližně 60 milionů korun ročně mohou výzkumníci využít např. na projekty zabývající se půdoochrannými technologiemi a agrotechnikou polních plodin v suchých oblastech, efektivní produkcí zemědělských plodin v měnícím se klimatu, ekologickým zemědělstvím; v oblasti živočišné výroby jde např. o problematiku diagnostiky onemocnění v chovech domácích plemen hospodářských zvířat, welfare prasat nebo udržitelnost chovu včel; v oblasti potravinářských produktů vývoj nových plodin pro produkci potravinářských výrobků s vyšší výživovou hodnotou.
Podpořeny budou rovněž projekty na zlepšení hospodaření s vodou v krajině, na omezení negativních dopadů zemědělství na eutrofizaci vodárenských nádrží nebo rozvoj biodiverzity lesních dřevin i mimoprodukční funkce lesního hospodářství.
Vyhlášení výsledků veřejné soutěže je uvedeno zde.
Hynek Jordán
tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství
Další články v kategorii Zemědělství
- Důslednější ochranu zvířat před týráním mají zajistit přísnější pravidla (17.12.2025)
- Důvody k optimismu pro sedláky z rodinných farem existují i v nepříznivých časech (17.12.2025)
- Zemědělská a plastikářská firma Patria Kobylí loni snížila ztrátu na 4,7 mil. (17.12.2025)
- Český vědec, který vrátil vědě vůni bylin. Roman Pavela získal prestižní světové ocenění ScholarGPS (17.12.2025)
- Šebestyán vidí jako prioritu úpravu zemědělského rozpočtu, má ho za podhodnocený (17.12.2025)
- MENDELU koordinuje aktivity k ochraně biodiverzity a udržitelnému hospodaření v Amazonii (16.12.2025)
- SZIF už pozastavil dotace firmám z Agrofertu kvůli Babišovu střetu zájmů (16.12.2025)
- Řečtí farmáři třetí týden protestují s traktory na dálnicích, ohrožují turismus (16.12.2025)
- Sledování propojenosti zemědělců zatím slouží více k buzeraci než k ochraně hospodářské soutěže (16.12.2025)
- EK stále očekává podpis dohody mezi EU a Mercosurem do konce letošního roku (16.12.2025)

Tweet



