Ministerstvo zemědělství podporuje zájem mladých o přírodu a lesnictví
23.11.2015 | MZe ČR
Zlepšit povědomí o významu lesů a lesnictví pro rozvoj společnosti je cílem soutěže Mladí lidé v evropských lesích (Young People in European Forests, YPEF) určené mladým od 13 do 19 let. Ti mají při soutěži také možnost diskutovat, spolupracovat a navazovat nové kontakty se svými evropskými vrstevníky. Do místních kol šestého ročníku soutěže se již mohou žáci a studenti základních a středních škol hlásit na webových stránkách www.ypef.cz.
„Každoročně se zvyšující účast a zájem mladých lidí o tuto soutěž potvrzuje, že její finanční podpora ze strany Ministerstva zemědělství, je správná. Dokládá, že soutěž vztah mládeže k přírodě a lesnictví, které má v naší zemi dlouhou tradici, pozitivně rozvíjí. Oceňuji, že účastníci soutěže nejsou zkoušeni jen z teoretických znalostí, ale že její velká část je zaměřena na praktické dovednosti, které soutěžící využijí i v dalším životě,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.
Ministerstvo zemědělství hodlá i nadále soutěž podporovat. „Těší mne, že si soutěž za dobu své existence získala oblibu u dětí a mládeže, kteří chtějí být v tomto věku spíše on-line než v terénu. Pokud si tato věková skupina včas uvědomí, že příroda včetně lesů umí nabídnout zajímavé podněty a že je dobré jí rozumět, nemusíme mít strach o naši budoucnost,“ uvedl náměstek ministra pro lesní hospodářství Patrik Mlynář.
Soutěž Mladí lidé v evropských lesích, jejímž národním koordinátorem je Česká lesnická společnost, má čtyři kola. V lednu 2016 začne místními koly, která se konají na vybraných lesních správách státních podniků Lesy ČR a Vojenské lesy a statky. Jejich vítězové postoupí do šesti regionálních kol, která se v březnu uskuteční na středních lesnických školách v Hranicích, Písku, Trutnově a Žluticích a na Fakultě lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze a Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Vítězové z těchto kol postupují do červnového národního kola, které se uskuteční v Kostelci nad Černými lesy. Vrcholem je v září mezinárodní kolo, kam postupuje absolutní vítěz kola národního. V minulých letech se konalo v Estonsku, Portugalsku, Německu a Rumunsku.
- Hynek Jordán
- tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství
Další články v kategorii Zemědělství
- Rozšíření povinné vakcinace proti Newcastleské chorobě (12.04.2026)
- Hrabošů bylo v březnu na polích méně než v únoru, přemnožení zůstávají (11.04.2026)
- U veřejných zadavatelů chceme zvýšit podíl lokálních potravin, shodli se ministr Šebestyán s ministryní Mrázovou (10.04.2026)
- Jihomoravští zemědělci žádají vytvoření strategické rezervy nafty pro sklizeň (10.04.2026)
- Šebestyán: Ve veřejném stravování by se mělo častěji vyskytovat české maso (10.04.2026)
- Za „zelené baterie venkova“: Zemědělci a energetici volají po rozumném rozvoji bioplynových stanic (10.04.2026)
- Ústav zemědělské ekonomiky a informací vede Vladimír Eck (10.04.2026)
- CNBC: Po válce na Blízkém východě může ceny potravin zvýšit i jev super El Nino (10.04.2026)
- Europoslanci ze zemědělského výboru podpořili zákaz názvů jako vegetariánský steak (09.04.2026)
- Příliš dobrá sezona brambor přivedla české pěstitele téměř na mizinu (09.04.2026)

Tweet



