Ministerstvo zemědělství zavádí dynamický nákupní systém na prostředky ICT pro celý resort
03.09.2015 | MZe ČR
Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství spouští systém pro nákup informačních a komunikačních technologií (ICT) pro Ministerstvo zemědělství a jeho resortní organizace. Ve Věstníku veřejných zakázek tak vznikne „tržiště“ pro zjednodušený nákup nadlimitních veřejných zakázek, které budou v rámci resortu sloučeny. Půjde například o dodávky serverů, paměťových médií, výpočetní techniky včetně skenerů, tiskáren, grafických tabletů a počítačů.
„Ministerstvo jako centrální zadavatel zřídilo dynamický nákupní systém na prostředky ICT na období dvou let s předpokládanou hodnotou 250 milionů korun bez DPH. První kolo nákupu počítačů bylo vyhlášeno na konci srpna 2015. Od zavedení tohoto způsobu si slibujeme zefektivnění nakupování Ministerstva zemědělství a jeho resortních organizací jak ve smyslu snížení ceny, tak dosažení potřebné kvality,“ řekl první náměstek ministra Jiří Jirsa.
Díky zavedení dalších centrálních dynamických nákupních systémů předpokládá MZe v budoucnu zjednodušení a zrychlení pořizování obecně dostupného zboží, služeb a případně stavebních prací.
Odkaz na dynamický nákupní systém MZe:https://zakazky.eagri.cz/dns_display_25.html
Hynek Jordán
tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství
Další články v kategorii Zemědělství
- Obávané El Nino je tady a nabírá na síle. Meteorologové varují Evropu před extrémy (06.07.2026)
- Liberecký kraj nechá v 38 obcích prověřit rizika eroze půdy a bleskových záplav (06.07.2026)
- Měšťanskému pivovaru v Poličce na Svitavsku loni klesl zisk na 1,95 milionu Kč (05.07.2026)
- Povinné zatížení hospodářskými zvířaty kvůli suchu (04.07.2026)
- Vinaři z Moravy získali na soutěži Vinarium v Rumunsku dvě velké zlaté medaile (03.07.2026)
- Partnerství ČSCHMS a MASO UZENINY POLIČKA, a.s. (03.07.2026)
- Aktivisté v Praze předali výzvu k zákazu klecových chovů v EU (03.07.2026)
- Jak čápi přežili horka a bouřky? Zapojte se do sledování hnízd (03.07.2026)
- Agrární komora nevyloučila podzimní protesty kvůli nepříznivé situaci v sektoru (03.07.2026)
- Ministr Červený na Olomoucku: Dvě miliardy na ochranu před povodněmi pomohou lépe zvládat přívalové deště i velkou vodu (03.07.2026)

Tweet



