Mládek: MZe na vládě zablokovalo návrh na vznik průmyslových zón
24.11.2016 | ČTK
Ministerstvo zemědělství dnes na jednání vlády zablokovalo návrh resortu průmyslu na vybudování nových průmyslových zón se státní podporou. Na twitteruto uvedl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Vláda projednávání bodu přerušila. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) sdělil, že nemohl souhlasit s tím, aby se zóny vznikaly na nejkvalitnější půdě.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Europoslanci ze zemědělského výboru podpořili zákaz názvů jako vegetariánský steak (09.04.2026)
- Příliš dobrá sezona brambor přivedla české pěstitele téměř na mizinu (09.04.2026)
- Farmáři mohou začít podávat jednotné žádosti, SZIF rozdělí 30 mld. Kč, jako loni (09.04.2026)
- Ovocné stromy, mnohde už v plném květu, ohrozí od pátku do neděle mráz (09.04.2026)
- Rostoucímu zisku celého zemědělského odvětví za rok 2025 pomohli ti, kdo hospodaří efektivně (09.04.2026)
- Vědci na pokusném poli v Olomouci testují geneticky upravený ječmen (09.04.2026)
- Vláda dočasně snižuje spotřební daň u nafty. Snížení maximální výše vratky u tzv. zelené nafty neomezuje podporu (08.04.2026)
- Peruánští vědci zmapovali vliv pesticidů na rakovinu po celé zemi (08.04.2026)
- Zemědělci kvůli zdražování odkládají objednávky hnojiv nebo jich nakupují méně (08.04.2026)
- MZe: O licenci k rituálním porážkám pro účely obchodu nezažádala ani jedna jatka (08.04.2026)

Tweet



