Naléhavá výzva pro zemědělce postižené povodněmi: Pokud potřebujete urgentní pomoc, kontaktujte regionální pracoviště SZIF
16.09.2024 | MZe ČR
Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) vyzývá zemědělce, které zasáhly povodně, aby se o pomoc obrátili na regionální pracoviště Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF). Pracovníci SZIF jsou na to už připraveni.
„Tragické povodně zasáhly i zemědělské podniky a farmy. Pokud mezi takové patříte, jste v oblastech s poškozenou infrastrukturou, nemůžete odvážet nadojené mléko, máte poškozené stáje a tak dále, ozvěte se prosím obratem příslušnému regionálnímu pracovišti SZIF. Budeme se vám snažit zajistit bezprostřední urgentní pomoc. Primárně se nám jedná o chovatele, kteří nemají možnost odvozu mléka. S integrovaným záchranným systémem jsem domluven, že tato místa dostanou prioritu pro zajištění třeba i provizorního dopravního spojení. Děkuji za reakci obratem. Psát můžete i na sociální sítě ministerstva zemědělství, jsme na Facebooku, Instagramu i síti X. Jsme v tom s vámi! Společně to zvládneme,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný.
Následná pomoc včetně výjimek z pravidel a podobně bude řešena v příštích dnech.
Kontakty na jednotlivá regionální pracoviště SZIF najdete zde: https://www.szif.cz/cs/szif-ro
Vojtěch Bílý
tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství
Další články v kategorii Zemědělství
- Pesticidy v jablkách? Chybí přesnější data, reagují experti. ČR má přísné normy (03.02.2026)
- Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) uspořádal dne 26. listopadu 2025 v Lysicích organoleptické hodnocení odrůd jablek (03.02.2026)
- I letos se uskuteční sonografické měření MLLT (03.02.2026)
- Je čas přihlásit nejlepší zemědělské výzkumníky na Ceny ministra zemědělství. Dnes se začínají přijímat návrhy na ocenění za výzkum. (03.02.2026)
- Okamura: Šebestyán na příští koaliční radě předloží plán pro levnější potraviny (03.02.2026)
- Hektar zemědělské půdy v ČR loni stál 372.550 Kč, meziročně o 3,4 procenta více (02.02.2026)
- Výroba masa v hradeckém kraji loni pokračovala v růstu, je druhá nejvyšší v ČR (02.02.2026)
- Komentář AK ČR k rozhodnutí Evropského parlamentu o dohodě EU-Mercosur 21. 1. 2026 (02.02.2026)
- Rodinné farmy proti kolosům. Komisař Hansen přijede na farmy českých sedláků (31.01.2026)
- Havarovaný kamion v Jívoví je vyproštěný. Jedna kráva uhynula, tři musí utratit (30.01.2026)

Tweet



