Národní výstava koní, skotu, prasat, ovcí
16.05.2002 | Právo
Národní výstava kolekce koní, skotu, prasat, ovcí
V aukční hale litomyšlské firmy Holding Českomoravská plemenářská unie bude dnes zahájena třídenní 5. národní výstava hospodářských zvířat. Úvodní den zahájí v 9 hodin soutěže zemědělských škol a seminář k výročí inseminace prasat. O půl hodiny později následuje instruktáž hodnocení exteriéru hospodářských zvířat, odpoledne přehlídka prasat (13.30) a hodnocení koz a ovcí (15.30). Slavnostní zahájení výstavy a přehlídka zvířat jsou naplánovány na pátek v 10 hodin. Půl hodiny po poledni je přehlídka strakatého skotu, ve 14.30 holštýnského skotu, v 18.00 aukce jalovic a embryí. Program posledního dne zahajuje v 10 hodin přehlídka hospodářských zvířat, hodinu po poledni doprovodný program a ve 13.30 přehlídka šampiónů ukončí výstavu. Vstupenky v ceně 40 korun pro dospělé a 10 pro děti jsou slosovatelné. Vystavována budou rovněž drobná zvířata, exoti a představí se firmy služeb zemědělství.
Další články v kategorii Zemědělství
- MENDELU koordinuje aktivity k ochraně biodiverzity a udržitelnému hospodaření v Amazonii (16.12.2025)
- SZIF už pozastavil dotace firmám z Agrofertu kvůli Babišovu střetu zájmů (16.12.2025)
- Řečtí farmáři třetí týden protestují s traktory na dálnicích, ohrožují turismus (16.12.2025)
- Sledování propojenosti zemědělců zatím slouží více k buzeraci než k ochraně hospodářské soutěže (16.12.2025)
- EK stále očekává podpis dohody mezi EU a Mercosurem do konce letošního roku (16.12.2025)
- Ministr zemědělství Martin Šebestyán se dnes ujal úřadu, chce posílit rozpočet a zaměřit se na konkurenceschopnost našeho zemědělství (16.12.2025)
- Erozní vyhláška má řešit i vítr, Motoristé plánují změny (15.12.2025)
- Šebestyán vedl zemědělský dotační fond, od letoška zastupoval velké agropodniky (15.12.2025)
- Na Litoměřicku a Nymbursku se potvrdila v malochovech newcastleská choroba (15.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)

Tweet



