Nevděčná práce rybářů
10.02.2004 | Deník Pojizeří
Prosekávání ledu na rybnících, každodenní probírka plůdků v líhni, rozvoz a vysazování ryb do řek. Práce 365 dní v roce, kterou nikdo nevidí. To je úděl členů místních organizací Českého rybářského svazu. "Je to téměř sysifovská práce. Letos na jaře hodláme do Jizery vysadit asi čtyři tisíce pstruhů a do rybníků asi devět tun kaprů. Přitom kromě práce z toho naši členové nic nemají," řekl Vladimír Müller, předseda místní organizace ČRS Turnov. Turnovští rybáři kromě jiného provozují jednu z největších českých líhní na pstruhy ve vazoveckém údolí. Letos mají připraveno 280 tisíc plůdků, z nichž většinu prodají jiným organizacím. Zisk z prodeje pokryje nanejvýš náklady na krmení.
"Snažíme se Jizeru i rybníky uměle zarybňovat, protože bez naší péče by byly tyto vody prakticky mrtvé," podotkl Müller. Podle něj práci rybářů maří nejen černí rybáři, ale hlavně čističky odpadních vod a nedokonalý zákon o rybářství.
Další články v kategorii Zemědělství
- Šebestyán vedl zemědělský dotační fond, od letoška zastupoval velké agropodniky (15.12.2025)
- Na Litoměřicku a Nymbursku se potvrdila v malochovech newcastleská choroba (15.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)
- Regenerativní zemědělství se po letech pokusů i praxe jeví jako možné a vhodné (11.12.2025)
- Ministerstvo zemědělství vyhlásilo výsledky veřejné soutěže programu na podporu aplikovaného výzkumu ZEMĚ II (11.12.2025)
- Zemědělci by mohli nově řešit i větrnou erozi, MŽP připravilo novelu vyhlášky (10.12.2025)
- Podcast | Šebek: Nelžeme si do kapsy, že nová vláda bude podporovat malé a lokální farmy (10.12.2025)
- Agrostroj Pelhřimov se loni dostal do ztráty, chystá závod v USA (10.12.2025)

Tweet



