Označování dřevěného obalového materiálu je nově pod právní ochranou duševního vlastnictví
22.06.2016 | ÚKZÚZ
Tisková zpráva – Vzhledem ke skutečnosti, že se rozmáhá neoprávněné používání značky k označování dřevěného obalového materiálu zahajuje Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský spolupráci s Celní správou České republiky na poli ochrany duševního vlastnictví při označování dřevěného obalového materiálu značkou IPPC.
Logo značky je registrovanou ochrannou známkou a vlastník registrace udělil v těchto dnech ÚKZÚZ souhlas pro uplatňování opatření na vnitrostátním trhu právě ve spojení s výrobou a prodejem dřevěného obalového materiálu.
ÚKZÚZ upozorňuje, že při neoprávněném označení dřevěných obalů značkou IPPC se jedná o správní delikt podle zákona 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči, ale také o porušení ustanovení zákona 355/2014 Sb., o působnosti orgánů Celní správy České republiky v souvislosti s vymáháním práv duševního vlastnictví. Dřevěné obaly označené tímto neoprávněným způsobem bude možné zkontrolovat a znemožnit jejich použití kdekoliv v obchodní síti. V souvislosti s uvedenými aktivitami upozorňujeme také uživatele dřevěných obalů, označených značkou IPPC, aby věnovali pozornost označování odebíraných dřevěných obalů. Pokud nakoupí dřevěné obaly, které byly označeny neoprávněně, mohou o tyto obaly přijít.
Další články v kategorii Zemědělství
- Čtvrtek patřil na Cunkově limousinům (20.02.2026)
- Jaroslav Šebek: Potravinový ombudsman? Jde jen o líbivou politiku, která neřeší podstatu a nepomůže (20.02.2026)
- Zemědělský podnik Agroservis ze Znojemska plánuje halu pro odchov 2200 selat (20.02.2026)
- Turecké zemědělství využívá moderní technologie včetně digitalizace (19.02.2026)
- Jan Štefl: Kontrola eroze půdy v Čechách musí být důslednější než v zemích, kde hospodaří na svém (19.02.2026)
- Reuters: Okurky se v Rusku staly posledním symbolem válečného zdražování (18.02.2026)
- Polský Krakov pokusně nasadí holubům ve městě antikoncepci (18.02.2026)
- Sněmovní výbor doporučil schválit rozpočet ministerstva zemědělství (18.02.2026)
- Bayer zaplatí jedenáct miliard dolarů za urovnání sporů kvůli přípravku Roundup (18.02.2026)
- Spolek shání dobrovolníky na ochranu srnčat před jarním sečením (17.02.2026)

Tweet



