Platový žebříček TÝDNE: Nejvíce bohatnou zemědělci
29.09.2012 | tyden.cz
Téměř šest procent. O tolik si mezi první pololetím roku letošního a toho loňského polepšili na mzdách tuzemští kvalifikovaní zemědělci, lesníci a rybáři. Žádná další profesní třída nezaznamenala strmější růst.
Z aktuálních údajů státního Informačního systému o průměrném výdělku (ISPV) však vyplývají i další překvapivé údaje. Třeba to, že zdaleka ne ve všech profesích jsou nejvyšší mzdy vypláceny v Praze. Někdy je tomu tak v regionech, které jsou v médiích přetřásány pro sociální tenze a relativní chudobu.
TÝDEN sestavil velký přehled platů a profesí, jejž doprovází analýzou probíhajících i očekávatelných trendů - například trend nástupu zemědělství se dost možná zrcadlí právě ve svižném růstu mezd českých kvalifikovaných zemědělců. Přehled TÝDNE tak může být užitečný i pro mladé či jejich rodiče. Jako vodítko, kudy se v této ekonomicky nelehké době do budoucna profesně ubírat.
Další články v kategorii Zemědělství
- Výrobce substrátů Agro CS loni zvedl tržby na 2,4 mld. Kč a zisk na 143 mil. Kč (16.07.2026)
- Ministr zemědělství u kulatého stolu. Řešila se budoucnost českého drůbežářství (16.07.2026)
- Firmě Agro Jevišovice po předchozím propadu loni rostly tržby i zisk (16.07.2026)
- Kvůli suchu zmírňuje Ministerstvo zemědělství podmínky dotací pro nejhůře zasažené chovatele dobytka (15.07.2026)
- Kvůli super El Ninu je v ohrožení rýže, olej, cukr i káva, varují odborníci (15.07.2026)
- Sladovnám Soufflet ČR v účetním roce 2024/2025 klesl zisk o 40 pct na 350 mil.Kč (15.07.2026)
- Dopady sucha na zemědělství se lokálně velmi liší, Asociace žádá úpravu dotací (15.07.2026)
- Evropští žalobci spustili trestní řízení kvůli dotacím pro Agrofert. Na mušce úředníci i politici (15.07.2026)
- Limousin ve vedení, charolais a simentál mírně ustupují (14.07.2026)
- Osevní plocha zeleniny v ČR meziročně klesla, výnosy jsou zatím dobré (14.07.2026)

Tweet



